Siyaset

Tehditlere boyun eğip feda edeceğimiz Hürriyetimiz yoktur

Tehditlere boyun eğip feda edeceğimiz Hürriyetimiz yokturFiliz; “belediye meclis üyesi ve vekili öncelikle kendi yakınlarını işe alıp kadro vererek bir kez daha önceliğin hep kendi yakınlarında olduğunu göstermişlerdir” dedi. detaylar haberimizde…

Tehditlere boyun eğip feda edeceğimiz Hürriyetimiz yoktur

İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e başlatılan sistemli saldırılar karşısında Millet İttifakının diğer partisi İyi Parti İzmit ilçe başkanı Dr. Pelin Coştur Filiz, iftira kampanyasına karşı Hürriyet’e destek açıklaması yaptı.

Pelin Coştur Filiz, Fatma Kaplan Hürriyet’e verdiği destek açıklamasında şunları söyledi:
Millet İttifakımızın adayı olarak İzmit Belediye Başkanı seçilen Sn. Fatma Kaplan Hürriyet için son günlerde bir iftira kampanyası yürütülmektedir.

“İftira kampanyası…”

Yerel seçimlerin hemen öncesinde, hatta seçimi kaybettikleri halde mazbatayı devretmeden önce onlarca kişiyi işe alanlar, son derece makul nedenlerle 4 kişinin işten çıkarılması karşısında hemen iftira kampanyasına başlamışlardır.

Önce AKP İzmit İlçe Başkanı ve sonrasında AKP Kocaeli milletvekili, Sn. Hürriyet için 10 kişiyi haksız işten çıkarma suçlamasında bulunmuşlardır. Ancak Sn. Hürriyet‘in basın toplantısında gerçekleri ortaya dökmesi ve işten çıkarıldıklarını ileri sürdükleri kişilerin canlı yayında kendi istekleriyle işten ayrıldıklarını ifade etmeleri, AKP‘nin her zamanki yalanlarını ve milleti nasıl yanlış yönlendirmeye çalışarak kendi yüzsüzlük ve haksızlıklarının üstünü örtme çabalarını bir kez daha ortaya koymuştur.

“kardeşleri, gelinleri ve akrabaları yüksek maaşlarla”

Adında Adalet yazan ama hak ve hukuku zerre kadar düşünmeyen partinin eski belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve vekili öncelikle kendi yakınlarını işe alıp kadro vererek bir kez daha önceliğin hep kendi yakınlarında olduğunu göstermişlerdir. AKP‘ye gönül veren ve kendileri için çalışan düşük gelirli vatandaşlarımız park ve bahçelerde sürünürken ya da iş beklerken kendilerinin çocukları, kardeşleri, gelinleri ve akrabaları yüksek maaşlarla daha iyi mevkilere getirilmişlerdir. Bununla da kalmayıp, yatarak belediyenin parasını yiyip bir de bunu sosyal medyadan övünerek paylaşan tipler aslında AKP‘nin vizyonunu en net şekilde ortaya koymaktadır. Oysa adında Adalet olan partinin temsilcileri öncelikle İzmit Belediye‘sini akraba cennetine çeviren kendi yöneticilerine tepki göstermeleri gerekirken bu durumu ortaya çıkaranlara tepki gösteriyorlar.

“AKP belediyelerinin ortak özelliğidir”

Bununla birlikte, sadece kendi yakınlarını yüksek maaşla işe almakla kalmayıp; bir de çeşitli vakıfların terliğinden çilingirine kadar her türlü ihtiyacını belediye bütçesinden karşılamışlardır. Yani, İzmit halkının parasını ciddi sorunları olan İzmit için harcamak yerine; TÜGVA gibi vakıfların kişisel ihtiyaçları için 1 milyon Türk lirası harcamışlardır. Henüz kesinleşmemiş verilere göre İzmit Belediyesi‘nin 207 milyon borcu bulunmaktadır. Yıllarca İzmit‘in trafikten sorunundan alt yapı sorununa kadar hiç bir sorununun çözülmediği halde; bir de üstüne yüz milyonlarca borç yapılması güzelim ülkemizdeki tüm AKP belediyelerinin ortak özelliğidir. Bir de Büyükşehir Belediyesini kaybetselerdi Türkiye’nin en borçlu belediyesinin nasıl Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olduğunu da öğrenmiş olurduk. Ama 5 yıl sonra onu da öğreneceğiz.
Tüm bunların üstüne AKP vekili Sn. Zeybek bir de Sn. Hürriyet‘e attığın adımlara dikkat et diyerek gözdağı vermektedir.

Şunun çok iyi bilinmesini istiyorum ki, bizim hiç kimsenin tehditlerine boyun eğip feda edeceğimiz HÜRRİYETİMİZ yoktur.

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanlığı olarak Belediye Başkanımız Sn. Fatma Kaplan Hürriyet‘in yanındayız.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica