İGF

Teknoloji üssü ULUTEK’ten iş birliği ziyareti

Bursa’da ULUTEK Teknopark Yönetimi, GUHEM ve BUTGEM’i ziyaret etti. Görüşmelerde, ortaklaşa projelerle teknolojik dönüşüme önemli katkılar sağlanması konusunda fikir birliğine varıldı.

BURSA (İGFA) – ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, Teknopark’ta faaliyet gösteren 159 firmaya fayda sağlayacak adımlar atmayı sürdürdüklerini belirterek GUHEM’in Bursa ve ülkenin kalkınma hedefleri doğrultusunda dünyanın sayılı merkezlerinden biri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Karagöz, Türkiye’nin uzay liginde yer alması noktasındaki yol haritasında önemli bir rol oynayacağına emin olduklarını belirterek, “GUHEM’e gelen çocuklarımızın uzay ve havacılık noktasında bakış açılarının değişeceğine inanıyorum. BUTGEM’in de ULUTEK Teknopark olarak ev sahipliği yaptığımız firmalarımızda istihdam edilenlere yönelik iş birliği yapabileceğimiz çok önemli eğitimler veren bir merkez olduğunu görmüş olduk. Türkiye ve hatta dünyada model olarak gösterilen BUTGEM ile ULUTEK Teknopark arasında fayda sağlayacak iş birlikleri yapacağız” diye konuştu.

GUHEM Genel Müdürü Halit Mirahmetoğlu da çocuklarda farkındalığı artırmak ve sonraki nesillerin, pilot astronot olmasını istemeleri için ortaya konulan bir vizyonun ürünü olduğunu söyledi. Mirahmetoğlu teknoloji üssü konumundaki ULUTEK Teknopark ile de önümüzdeki dönemde etkileşimimizi yoğunlaştıracağız” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica