Genel

Teslim olmazlarsa Bir haftaya kalmaz ne yapacağımızı görecekler

Teslim olmazlarsa Bir haftaya kalmaz ne yapacağımızı görecekler AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin’deki teröristler teslim olmazsa orayı da başlarına yıkacağız. Bir haftaya kalmaz ne yapacağımızı görecekler. Teslim olmazlarsa Bir haftaya kalmaz ne yapacağımızı görecekler detaylar haberimizde…

Teslim olmazlarsa Bir haftaya kalmaz ne yapacağımızı görecekler

Afrin’e operasyon yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Elazığ’da AK Parti kongresine katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Türkiye’ye verilen sözler tutulmazsa Afrin’e askeri operasyon yapılacağını söyledi.

“Bir gece ansızın vurduk”

Erdoğan, “Fırat Kalkanı Harekatı ile terör koridorunu tam ortasından bıçak keser gibi attık. Bir gece ansızın vurduk. İdlib operasyonuyla bu koridorun batı kanadını çökertiyoruz. Afrin’deki teröristler teslim olmazsa orayı da başlarına yıkacağız. Münbiç’te bize verilen sözler tutulmazsa kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Tek bir terörist kalmayıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

“Türkiye 1984 yılından bu yana terörle mücadele yürüten bir ülkedir”

“Elazığ sözünü tutarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine evet dedi. Bu güzel sonuçlar için sizlere gönülden teşekkür ediyorum. Elazığ’a yakışan böyle bir netice Rabbim birliğimizi daim eylesin. Elazığ, tarihinin her döneminde cesaretli kahramanlar çıkarmıştır. Bunun son örneği bir yıl önce 5 Ocak’ta İzmir adliyesindeki teröristleri engelleyen ve şehit olan Fethi Sekin kardeşimizdir. Türkiye 1984 yılından bu yana terörle mücadele yürüten bir ülkedir. En vahşi örgüt PKK’nın milletimize musallat oluşunun üzerinden 34 yıl geçti. Elazığlılar vatan, millet, devlet, bayrak ve ezan sevgisini önlerine alıp yürümüşler geriye dönüp bakmamışlar.”

“Amerika da seni kapıya koyacak, o zaman kaçacak delik arayacaksın”

“Amerika da seni bir yere kadar taşır FETÖ, bunu bilesin. Ondan sonra da Amerika da seni kapıya koyacak, o zaman kaçacak delik arayacaksın. Biz de seni kovalayacağız.”

“Bu mücadelede karşımızda yer alacak olanlar dönüp kendilerine bir baksınlar”

“Biz tarihimizden ders almasını bilen bir milletiz. Sınıflarımız boyunca aktif bir politika izliyoruz. Fırat Kalkanı harekatı ile terör koridorunu bıçakla keser gibi kesip attık. İdlib operasyonu ile bu koridorun batı kanadını çökertiyoruz. Afrin’de teröristler teslim olmazsa orayı başlarına yıkacağız. Münbiç’te bize verilen sözler yerine getirilmezse kendi göbeğimizi keseceğiz. Bir haftaya kalmaz ne yapacağımızı görecekler. Dün Cerablus’tan El Bab’a kadar 3 bin DEAŞ’lıyı imha etmiştik. Yarın gerekiyorsa 3 bin teröristi daha imha ederiz. Bu mücadelede karşımızda yer alacak olanlar dönüp kendilerine bir baksınlar. Bu devletin tek bir çakıl taşını, milletin tek bir evladını kimseye kaptıracak değiliz.”

“ABD, yılan çukuruna atmakta bu kadar ısrarcıysa… Biz kendi başımızın çaresine bakarız”

“Bölge politikalarımızı ABD ile yürütmek istiyoruz. Bu tek taraflı olmaz. Yılanla yatağa giren neticelerine katlanır. ABD, yılan çukuruna atmakta bu kadar ısrarcıysa… Biz kendi başımızın çaresine bakarız.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica