Ekonomi

TMSF açıkladı Dumankaya şirketleri tasfiye ediliyor

TMSF açıkladı Dumankaya şirketleri tasfiye ediliyor TMSF, Dumankaya şirketlerinin tasfiye edileceğini açıkladı. TMSF’nin daha önce kayyum olarak atandığı Dumankayanın dış ticaret, inşaat, otomotiv ve teknoloji alanlarında şirketleri bulunuyor. TMSF açıkladı Dumankaya şirketleri tasfiye ediliyor detaylar haberimizde…

TMSF açıkladı Dumankaya şirketleri tasfiye ediliyor

TMSF, 23 Eylül 2016 tarihli mahkeme kararıyla Dumankaya şirketlerine kayyum olarak atanmıştı…

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesindeki Dumankaya şirketleri tasfiye ediliyor. TMSF, 23 Eylül 2016 tarihli mahkeme kararıyla Dumankaya şirketlerine kayyum olarak atanmıştı. TMSF’den yapılan açıklamada, “Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun Kontrolündeki Şirketlerin Tasfiyesine Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca şirketin tasfiye edilmesi uygun bulunduğu bildirilmiştir” denildi.

“Alman bir firma ile anlaşmak üzereyiz. Dumankaya’daki mağduriyeti 10 gün içinde çözeriz”

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili bir açıklama yapmış ve ‘Dumankaya ile ilgili Alman bir firma ile anlaşmak üzereyiz. Dumankayadaki mağduriyeti 10 gün içinde çözeriz’ açıklamasında bulunmuştu. Ancak gelinen noktada Dumankaya şirketleri ile ilgili tasfiye kararı verildi.

TMSF açıkladı…

TMSF açıklamasında, “Şirket mallarını her ne suretle olursa olsun ellerinde bulunduranların; o mallar üzerindeki kanuni hakları saklı kalmak şartıyla bunları şirket yönetim kurulu emrine tevdi etmeleri; etmezlerse rüçhan haklarından mahrum kalacakları; yukarıdaki hususları yerine getirmeyen ilgililer hakkında şirket kayıtlarında yer alan bilgiler kapsamında işlem tesis edileceği; Hususları da dikkate alınarak ilandan itibaren bir ay içinde yapılacak bildirimlerin; aşağıda yer alan tebligat adresine yapılması ilan edilir” denilerek şirketler şöyle sıralandı:

1) Dumankaya Dış Ticaret ve Pazarlama A.Ş.
2) Dumankaya Holding A.Ş.
3) Dumankaya Kentsel Dönüşüm Proje Geliştirme A.Ş.
4) Dumankaya ve Mazaya İnşaat A.Ş.
5) Shov Oto Sanayi ve Ticaret A.Ş.
6) Dumankaya Teknoloji A.Ş.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica