Siyaset

Toprak: “Türkiye Cumhuriyeti’nin bu kadar savrulduğu dönem yoktur”

CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, ilimize gelerek Kocaeli il başkanlığını ziyaret etti.

Toprak: “Türkiye Cumhuriyeti’nin bu kadar savrulduğu dönem yoktur”… Toprak; “40 yıldır bize bakan esnafa, iktidara korona sürecinde 40 gün bakamadılar. Esnaf kepenk indirmek zorunda kaldı” dedi. detaylar haberimizde…

Toprak: “Türkiye Cumhuriyeti’nin bu kadar savrulduğu dönem yoktur”

CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, ilimize gelerek Kocaeli il başkanlığını ziyaret etti.

Programda ayrıca Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, eski İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman, il yöneticileri ve parti örgütü de katılım sağladı.

“GELE GELE 3 MİLYON AŞI GELDİ”

İlk sözü alan Genel Başkan Başdanışmanı İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, “Ülkede bir pandemi sorunu ve kriz var. Bu sorunun altında kalan işçi, emekçi ve halk var. Türkiye’nin her yerine birçok milletvekili arkadaşımız dağıldı. Bu sorunun altından nasıl kalkarız diye düşünüyoruz. Pandeminin çözülmesi aşıya bağlıdır. Hani 10 milyon aşı gelecekti. Gele gele 3 milyon aşı geldi. Aşı istedik ama alamadık diyecekler. Ama yalan söylüyorlar. Türk halkı kobay olarak kullanılıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin bu kadar savrulduğu dönem yoktur. Buraya geldiğim de İzmit Belediye Başkanı’na çöp konteyneri konusunda soruşturma açılmış”

“40 YILDIR BİZE BAKAN ESNAFA 40 GÜN BAKAMADILAR”

“2 konteynerden ancak 2-3 ev rahatsız olur. Ama Osman Gazi’nin kokusu ülkeyi bırakın uluslararasını sardı.’’ Şeklinde konuşmasına devam eden Toprak, “5 liralık işi 10 liraya yaptırıyorlar. İşsizlik, yolsuzluk almış başını gidiyor. Son yaptığımız çalışmalar gösteriyor ki CHP adım adım iktidara gidiyor. 40 yıldır bize bakan esnafa, iktidara korona sürecinde 40 gün bakamadılar. Esnaf kepenk indirmek zorunda kaldı. Bugünkü iktidar ne sanayici ne esnafı kaldıramaz. Bugünkü iktidara güven kalmadı. Yerli sanayi bile bu ülkede yatırım yapamıyor. Bu ülkeye hukuk devleti gelene kadar ülkeyi dolaşmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“ÜCRETSİZ İZİN ADI ALTINDA AÇLIĞA MAHKUM ETTİLER”

Toprak’ın konuşmasının ardından söz alan Aydın Milletvekili Bülent Tezcan; “CHP olarak 81 ili dolaşıyoruz. Mesele şudur bundan sonra Türkiye’yi yapay gündeme teslim etmeyeceğiz. Türkiye de bugün halkın, memurun, işsizin gerçek gündemi açlık, yolsuzluktur. Biz bu gündemi unutturmayacağız. Bizim amacımız gerçekten iktidar olup bu sorunları ülkenin gündeminden çıkartmak. Meselemiz özgür bir Türkiye de yaşamak. Herkesin bir kişinin ağzına baktığı Türkiye istemiyoruz. Kurumsal alt yapı istiyoruz. Pandemi döneminde ücretsiz izin adı altında açlığa mahkum ettiler. Günde 45 TL’ye geçineceksin diyor. 40 yıldır vergi ödeyen esnafa 40 gün bakmayan hükümet ile karşı karşıyayız.

“İLK SEÇİMDE İZMİT ALINDI”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e çöp kokusu sebebiyle soruşturma başlatılmış. Gerçek kokuyu takip etmekten aciz iktidara ile karşı karşıyayız. Usulsüz, yolsuzluk konusu almış başını gidiyor. Aylar önce görev gelen Başkan Hürriyet, geçmiş dönem belediye de usulsüzlük yapıldığını ve bunu takip etmek için Ankara’ya bildiriyor. Ancak aylardır usulsüzlük kokusunu duymayan Ankara 2 ayda çöp kokusunu duyuyor. Mesele CHP’li belediye başkanları çalışmasında korkuyorlar. İlk seçimde İzmit alındı. Sonraki seçimlerde büyükşehir belediyesi de alınacak” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı