Genel

Törende Atatürk aleyhine slogan atan peçeli kadın gözaltında

Törende Atatürk aleyhine slogan Edirne’de 21 yaşındaki bir kadın Atatürk’ü anma töreninde ‘Atatürk ilah değildir, Allah’ın kanunları var. Atatürk Batı’nın kanunlarını getirdi’ diye bağırınca gözaltına alındı. Törende Atatürk aleyhine slogan detaylar haberimizde…

Törende Atatürk aleyhine slogan …

Atatürk’ün ölümünün 80’inci yıl dönümünde Edirne’de törenler sırasında Atatürk aleyhinde slogan atan E.Ş. isimli kadın, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Edirne de tören…

Edirne’deki törenler saat 08.40’ta Atatürk Anıtı önünde başladı. Törene Edirne Valisi Ekrem Canalp, AKP Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 54’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Yüksel Erdin, Belediye Başkanı CHP‘li Recep Gürkan, siyasi parti temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

“Allah’ın kanunları var, Atatürk Batı’nın kanunlarını getirdi”

Protokolün anıta çelenk bırakmasının ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde protokol ve vatandaşlar Atatürk için 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Bu sırada tören alanından yanından geçen E.Ş. isimli kadın, “Atatürk ilah değildir, Allah’ın kanunları var. Atatürk Batı’nın kanunlarını getirdi” diye bağırmaya başladı.

“…anıtta bulunan tüm bayraklar yarıya indirildi”

Polis ekiplerince tören alanından uzaklaştırılarak üzeri ve çantası aranan E.Ş., daha sonra ‘Atatürk’e hakaret‘ suçlamasıyla gözaltına alındı. Saygı duruşuna araçlardaki sürücüler ve yaya olarak caddeden geçenler de katıldı. Saygı duruşu ile birlikte anıtta bulunan tüm bayraklar yarıya indirildi. Belediye hoparlöründen kente Atatürk’ün kendi sesinden konuşmaları dinletildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica