Genel

Trump törenle onayladı ve F-35’lerin teslimatı askıya alındı

Trump törenle onayladı ve F-35’lerin teslimatı askıya alındı ABD Başkanı Donald Trump Türkiye saati ile 22.20 sıralarında bütçe tasarısını onayladı. Tasarıyla Türkiye‘ye F-35 uçaklarının teslimatı resmen engellenmiş oldu. Trump törenle onayladı ve F-35’lerin teslimatı askıya alındı detaylar haberimizde…

Trump törenle onayladı ve F-35’lerin teslimatı askıya alındı

ABD Başkanı Trump, ülkesinin savunma bütçesini belirleyen tasarıda yer alan ‘F-35 savaş uçaklarının Türkiye’ye teslimatını geçici olarak durduran’ belgeyi imzalayarak onayladı.

Rusya’dan alınan S-400’ler gerekçe gösterildi…

Tasarıya giren bu geçici durdurma kararının gerekçesi olarak ise Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sistemi gösterildi.

“Bir süre daha teslim alınamayacak”

F-35 savaş uçaklarının yapım aşamasında yer alan ülkelerden biri olan Türkiye, ABD’de üretilen F-35 savaş uçaklarını bir süre daha teslim alamayacak.

Trump savunma tasarısını törenle imzaladı…

Düzenleme Amerika’nın savunma politikalarıyla ilgili geniş kapsamlı bir ‘torba tasarının’ içine eklenmişti. Başkan Donald Trump da bugün savunma tasarısını törenle imzaladı. Tasarının yasalaşmasıyla birlikte Türkiye’yle ilgili kısım da yürürlüğe giriyor.

Ne olmuştu?

İki ülke arasında halen süren rahip Brunson kriziyle ilgili ABD daha önce ‘Türk bakanların ülkedeki mal varlıklarına el koyma’ ve ‘Türkiye’den ithal edilen çelik-alüminyum ürünlerine gümrük vergisi artışı’ yaptırımları uygulanmıştı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica