Genel

TSK Afrin tamamen kontrol altına alındı açıklamasını yaptı

TSK Afrin tamamen kontrol altına alındı açıklamasını yaptı Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO, güçleri Afrin’e girdi. TSK’dan yapılan açıklamada, “Afrin şehir merkezi kontrol altına alınmıştır” denildi. TSK Afrin tamamen kontrol altına alındı açıklamasını yaptı detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

TSK Afrin tamamen kontrol altına alındı açıklamasını yaptı

ÖSO Afrin şehir merkezine girdi, öğle saatlerinde TSK dan açıklama geldi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) yürüttüğü Zeytin Dalı operasyonuna katılan Özgür Suriye Ordusu güçleri bu sabah Afrin kent merkezine girdi. Öğlen saatlerinde ise TSK, “Afrin şehir merkezi kontrol altına alınmıştır” diye açıklama yaptı.

“ÖSO güçleri fazla bir direnişle karşılaşmadılar”

ÖSO’ya bağlı güçler bugün sabahın erken saatlerinde Afrin’e kentin güneydoğusundan girmeye başladı. Haberde ÖSO mensuplarının sabah saatlerinde kentte kontrolü sağladığı ve çok fazla direnişle karşılaşmadığı belirtildi.

Kawa heykeline silahla ateş açtılar ve iş makinesiyle yıktılar

Kent meydanında havaya ateş açan ÖSO güçlerinin burada bulunan Kawa heykelini silahla ateş açarak tahrip ettiği ardından da iş makinesiyle yıktığı kaydedildi.

ÖSO ve TSK’ya bağlı birlikler Afrin kantonunun yönetim binasına Türk bayrağı çekti

Türk Silahlı Kuvvetleri de Afrin şehir merkezinin kontrol altına alındığını açıkladı. Açıklama şöyle denildi: “Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından Afrin şehir merkezi kontrol altına alınmıştır. Mayın ve el yapımı patlayıcı arama çalışmaları devam etmektedir. Şehitlerimizin ruhu şad olsun!”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica