Genel

TTB Merkez Konseyi üyelerinin tamamı serbest kaldı

TTB Merkez Konseyi üyelerinin tamamı serbest kaldı Afrin operasyonuna karşı yaptıkları açıklama nedeniyle gözaltında alınan 8 TTB yöneticisi adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı. Öte yandan KESK-DİSK-TMMOB bileşenleri, TBB’nin yapmış olduğu ”Savaş bir halk sağlığı sorunudur” bildirisine imza attıklarını açıkladılar. TTB Merkez Konseyi üyelerinin tamamı serbest kaldı detaylar haberimizde…

TTB Merkez Konseyi üyelerinin tamamı serbest kaldı

Evleri basılarak gözaltına alınan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyeleri serbest…

‘Savaş bir halk sorunudur’ açıklaması nedeniyle geçtiğimiz hafta evleri basılarak gözaltına alınan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyeleri Prof. Dr. Raşit Tükel, Prof. Dr. Taner Gören, Prof. Dr. Funda Obuz, Dr. Hande Arpat, Dr. Selma Güngör, Dr. Sezai Berber, Dr. Yaşar Ulutaş, Dr. Bülent Nazım Yılmaz ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Mahkeme 8 hekimin adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakılmasına karar verdi

Afrin’e yönelik yapılan operasyon nedeniyle gözaltında bulunan 8 TTB yöneticisi savcılığa sevk edildi. Savcılık ifadeleri sonrasında 8 TTB Merkez Konsey üyesi adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakılmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme 8 hekimin adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi’nden TBB’nin metnine destek geldi

Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi’nde bir araya gelen Diyarbakır Emek ve Demokrasi bileşenleri, TBB’nin metnini desteklediklerini ifade ederek, TBB’nin soruşturmaya konu olan metnini okudular.

“Savaş, insan eliyle yaratılan bir halk sağlığı sorunudur”

Açıklamada şöyle denildi; “Savaş doğada ve insanda tahribat yapan, toplumsal yaşamı tehdit eden, insan eliyle yaratılan bir halk sağlığı sorunudur. Her çatışma, her savaş, fiziksel, ruhsal, sosyal ve çevresel sağlık açısından onarılmaz sorunlara yol açarak büyük bir insani dramı da beraberinde getirir.”

“Savaşla baş etmenin yolu, adil, demokratik, eşitlikçi, özgür ve barışçıl bir yaşam kurmak ve bunu sürekli kılmaktır”

“Yaşatmaya ant içmiş bir mesleğin mensupları olarak, yaşamı savunmanın, barış iklimine sahip çıkmanın birincil görevimiz olduğunu aklımızdan çıkarmıyoruz. Savaşla baş etmenin yolu, adil, demokratik, eşitlikçi, özgür ve barışçıl bir yaşam kurmak ve bunu sürekli kılmaktır. savaşa hayır, barış hemen şimdi.” Duvar

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica