İGF

TÜGİK üyelerinden KKTC’de GÜNSEL’e yakın markaj

Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) üyeleri ve OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, KKTC’nin yerli ve milli otomobili GÜNSEL’i evinde ziyaret etti.

KKTC (İGFA) – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek’in de eşlik ettiği ziyarette GÜNSEL’in ilk modeli B9 test edildi. Test sürüşünün ardından GÜNSEL’in Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsü’nde yer alan üretim tesislerini de gezen TÜGİK üyeleri, aracın özellikleri ve seri üretim hazırlıkları ile ilgili de detaylı bilgiler aldı.

Ziyaretin ardından Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, TÜGİK Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Erhan Özmen ve OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek açıklamalarda bulundu.

GÜNSEL Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, ekibinin yaş ortalaması sadece 28 olan GÜNSEL, enerjisini ve dinamizmini gençlikten alan bir girişim olduğunun altını çizerek, seri üretim çalışmalarına son hızla devam ettiklerini söyledi. 

TÜGİK Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Erhan Özmen ise, KKTC’nin yerli otomobili GÜNSEL B9’un performansını çok beğendiğini belirterek, “KKTC kendi kabuğunu kendisi kırıyor ve girişimci ruhunu fırsata dönüştürüyor. Bugün Singapur’a baktığımızda küçük bir ada ülkesi olarak dünyanın büyük ekonomileri ile yarışıyor. İki gündür kendime soruyorum: Kuzey Kıbrıs neden bir Singapur olmasın?” diye sordu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica