Siyaset

Türkiye o diktatör bozuntusundan bizimle kurtulacaktır

Türkiye o diktatör bozuntusundan bizimle kurtulacaktır CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu CHP’nin 19. Olağanüstü Tüzük Kurultayı’nda konuştu. Kılıçdaroğlu, “2019 için daha çok çalışacağız. Türkiye’yi o diktatör bozuntusundan kurtaracağız.” dedi. Türkiye o diktatör bozuntusundan bizimle kurtulacaktır detaylar haberimizde…

Türkiye o diktatör bozuntusundan bizimle kurtulacaktır

19. Olağanüstü Tüzük Kurultayı sona erdi…

CHP‘nin iki gündür devam eden 19. Olağanüstü Tüzük Kurultayı sona erdi. Gerçek Gündem‘in aktardığına göre 88 maddenin oylandığı kurultayda kapanış konuşmasını yapan Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“Partiye ön seçim kültürünü yerleştireceğiz”

“Partimiz ön seçimden vazgeçmedi. Temel olan ön seçimdir. Ön seçimler kaldırılmadı. Genel seçimlerde adaylarımızı dengeli olarak belirleyebilmek için düzenleme yaptık. Partiye ön seçim kültürünü yerleştireceğiz. Ön seçimle atama yapılanlar arasında gelenleri dengeleyeceğiz.

“MYK ve PM üyelerimiz de ön seçime girecek”

Ön seçimi yapacağız. Ben de ön seçime gireceğim. MYK ve PM üyelerimiz de ön seçime girecek.

“SPY verdiği yetkinin tamamını kullanmayacağız”

Siyasi partiler yasasının verdiği yetkinin tamamını kullanmayacağız. Ön seçime gideceğiz. Şimdi bu tartışmayı bitirelim ve önümüze bakalım.

“Vekillerimiz parlamentonun en çalışkan grubudur”

Milletvekillerimiz grup halinde yarından itibaren sahaya inecek. Vekillerimizin de hakkını yemeyelim. Vekillerimiz parlamentonun en çalışkan grubudur. Gece gündüz mecliste çalışıyorlar.

“Muhtar ziyaretleri başlayacak”

Muhtarlara yönelik çalışmalarımızı artıracağız. Muhtarları daha çok ziyaret edeceğiz.

“Genel merkez atamasını zamanla azaltacağız”

Bu tüzüğün en önemli maddesi ön seçimin artık kurumsal bir hale gelmiş olmasıdır. Genel merkez atamasını zamanla azaltacağız. Gençlere daha çok yer vereceğiz.

“Türkiye’yi o diktatör bozuntusundan kurtaracağız”

2019 için daha çok çalışacağız. Türkiye’yi o diktatör bozuntusundan kurtaracağız. Size söz veriyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica