Genel

Türkiye olarak daha tankın motorunu yapamıyoruz

Türkiye olarak daha tankın motorunu yapamıyoruz FOX TV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “insansız tank yapacağız” açıklamasını “hayal pazarlamak” olarak nitelendirdi. Portakal, “Bir milli tank projesi var o tankın dahi daha motorunu yapamıyoruz” dedi. Türkiye olarak daha tankın motorunu yapamıyoruz detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Türkiye olarak daha tankın motorunu yapamıyoruz

Fatih Portakal doğru bir tespitle hayal pazarlamasını yorumladı

FOX TV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “insansız tank yapacağız” açıklamasını eleştirdi.

“Bizim insansız tankları da üretir hale gelmemiz lazım…”

FOX TV Ana Haber Bülteninin dünkü yayınında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bizim insansız tankları da üretir hale gelmemiz lazım, bunu da yapacağız” açıklamasına yer verildi. Haberin ardından Fatih Portakal, Erdoğan’ın sözlerini yorumladı.

Açıklamayı, “hayal pazarlamak” olarak nitelendiren Fatih Portakal şunları söyledi:

“Bir milli tank projesi var o tankın dahi daha motorunu yapamıyoruz”

“Biraz da gerçekçi olmak gerekiyor. Türkiye’nin savunma sanayinde geliştirdiği projeler var. Keşke o paralar harcanmasa ama bölge böyle, dünya böyle maalesef. Sayın Cumhurbaşkanı diyor ya insansız tank… Bir milli tank projesi var o tankın dahi daha motorunu yapamıyoruz.”

“İnsanlara hayal pazarlamak, hayal satmak güzel bir şey ama gerçeklerle birlikte bunu gerçekleştirebiliriz”

“O tankı yapmadan insansız tanka geçilmek de… İnsanlara hayal pazarlamak, hayal satmak güzel bir şey ama gerçeklerle birlikte bunu gerçekleştirebiliriz. Gerçekleri de bilmek gerekiyor. Merkel’in partisinin dış ilişkiler sözcüsü Afrin operasyonunun bir an bitirilmesini gerektiğini dile getirdi. Yerli tanka teknoloji transferi yapacağımız ülkelerden biri de Almanya’ydı.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica