Genel

Türkiye öyle kötü durumdaki 4 yıllık üniversite mezunları işsiz

Türkiye öyle kötü durumdaki 4 yıllık üniversite mezunları işsiz Akşener Erzurum’da, Başbakan Yıldırım’ın “Cumhur İttifakı hariç, oy kullanan haindir” sözleri için “Bunları onlara yedireceğiz” ifadesini kullandı. Türkiye öyle kötü durumdaki 4 yıllık üniversite mezunları işsiz detaylar haberimizde…

Türkiye öyle kötü durumdaki 4 yıllık üniversite mezunları işsiz

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Erzurum’da yoğun yağış altında miting düzenledi. İstasyon Meydanında vatandaşlarla bir araya gelen Akşener’i on binlerce Erzurumlu büyük bir coşku ile karşıladı.

Meral Akşener’in Erzurum mitingi konuşmasından satır başları şöyle;

“Bunlara bunu yedirirdim ama demokrasi içinde halledeceğiz”

“Stantlarımıza saldırılar, kadına saldırmalar, Türk İslam Kültürü’ne uymayan ne kadar öküzlük varsa yapılıyor. Ben Meral Akşener olarak, bunlara bunu yedirirdim ama demokrasi içinde halledeceğiz. Başbakan dedi ki, “Cumhur İttifakı hariç, oy kullanan haindir.” Bunları onlara yedireceğiz. 16 yılda 2 trilyon dolar vergi topladılar, sizden. Erzurumluların cebine bir kuruş girmedi.”

“Ben bu TİKA’yı anlamadım”

“Emeklilerin muayene ve ilaç katkı paylarını kaldıracağız. Maaşlar için kaynak soruyorlar. Bakan çocuklarını o arabalardan indireceğim. Koydun mu cebine 8 milyar TL? Suriyelilere harcanan para ne kadar? 150 milyar TL koy cebine. MİT’in 2,3 milyar TL bütçesi var. TİKA’nın bütçesi 36 milyar TL. MİT’in bütçesi TİKA’dan az. Ben bu TİKA’yı anlamadım. Başbakan çıktı dedi ki ‘TİKA’yı kapatacak FETÖ’den talimat aldı.’ 2 yıldır dokunulmazlığım yok gelin tutuklayın.”

“İki buçuk senedir kereste gibi adamlar şerefsiz şerefsiz geziyor”

“Öncelikle dedim ki koskoca başbakansın yalan söylüyorsun. Bunu yuttu. Bana bugüne kadar FETÖ’cü deyip de ispatlayamayan şerefsizdir. İki buçuk senedir kereste gibi adamlar şerefsiz şerefsiz geziyor.”

“Sarayın 13 günlük masrafı”

“Tam Amerika’ya ‘Osmanlı Tokadı’ atacaktı ya eli havada kaldı. Heyyt! dedi. Şeker fabrikaları meğer zarar ediyormuş. Sarayın 13 günlük masrafı. Bunlar satıldı.”

“Bunun adı ihanettir”

“Erzurum eşittir, hayvancılık. Ben Türk tarımının cehalet yüzünden bitirildiğini düşünüyordum. Ama Türk tarımı bilinçli bir şekilde bitirilmiş. Gayrı Safi Milli Hasıla’da (GSMH) tarımın yeri düşmüş. Çünkü samanla, inek aynı anda ithal edilmeye başlanmış. Biz tarımda kendi kendimize yeten bir ülkeyken, tarım ürünü ithal edip, milyonlarca insanın aç bırakıldığı bir ülke olduk. Bunun adı ihanettir.”

“4 yıllık üniversite mezunları işsiz”

“Türkiye öyle kötü bir durumda ki, 4 yıllık üniversite mezunları işsiz. Çocukların kafası öne eğiliyor ailesinin yanında.

“Panama’ya 9 milyar dolara Panama Kanalı yaptılar”

Şimdi çıktılar 65 milyar dolara Kanal İstanbul yapacaklar. Bunun size ne getirisi olacak? Panama’ya 9 milyar dolara Panama Kanalı yaptılar. Yıllık 13 milyar dolar kazanıyorlar. Kanal İstanbul kaç para kazanacak?”

“Tarımla ilgili yıllar sonra planlar yapan bir tek İYİ Parti’dir”

“Pancara kota getirdiler. Kısırlık yapıyor, diyorlar. Hem bize ‘3 çocuk yapın’ diyorlar. Hem de zürriyetimize göz dikmişler. Bizimle dalga geçiyorlar. Sayın Erdoğan’ın yaptığı, tarımı bitirmektir. Tarımla ilgili yıllar sonra planlar yapan bir tek İYİ Partidir. Erzurum’da adaylarımıza propaganda için müsaade edilmedi. Zaten eşit şartlarda yarışmıyoruz.”

“Erzurumlular müşteri”

“İktidar Ankara’da bir şehir hastanesi açtı. Durum vahim. Diyor ki, “Seçimden sonra inşallah müşterisi artacak”. Erzurumlular müşteri… Türkiye öyle kötü bir durumda ki, 4 yıllık üniversite mezunları işsiz. Çocukların kafası öne eğiliyor ailesinin yanında.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica