Genel

Türkiye şeytan üçgeninin bir parçası

Türkiye şeytan üçgeninin bir parçası Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Salman’ın, Mısır ziyaretinde gazetecilerle buluşmasında Türkiye için “Şeytan üçgeninin parçası” dediği öne sürüldü. İddia, Mısır devlet gazetesi El Ahram‘da da yer aldı. Türkiye şeytan üçgeninin bir parçası detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Türkiye şeytan üçgeninin bir parçası

“Bu ifadeler, Mısır devlet gazetesi El Ahram’ın internet sitesinde de yer aldı”

Suudi Arabistan’da iktidarı devralmaya hazırlanan ve İran ile Müslüman Kardeşler karşıtı tavrıyla dikkat çeken Veliaht Prens Muhammed Bin Salman’ın Türkiye’nin bir ‘şeytan üçgeni’nin parçası olduğunu söylediği belirtildi. Bin Salman’ın bu sözleri, hafta sonunda ziyaret ettiği Mısır’da sarf ettiği belirtiliyor. Bu ifadeler, Mısır devlet gazetesi El Ahram’ın internet sitesinde de yer aldı.

Kahire’de bir dizi Mısırlı gazeteciyle bir araya geldi…

El Ahram’daki habere göre, Bin Salman pazartesi akşamı Kahire’de bir dizi Mısırlı gazeteciyle bir araya geldi. Salman’a atfedilen konuşmayı ise toplantıya katılan gazetecilerden Lemis el Hedidi, CBC kanalında aktardı.

“Bu üçgeni ‘Türkiye, İran ve terör örgütleri’ olarak tanımladı”

Mısır’ın tanınmış televizyon sunucularından biri olan El Hedidi’ye göre, Salman toplantıda, ‘Mısır ve Suudi Arabistan’ın düşmanlarının bir şeytan üçgeninden oluştuğunu’ söyledi; bu üçgeni de ‘Türkiye, İran ve terör örgütleri’ olarak tanımladı. Buna göre Salman, ‘Türkiye ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeni bir Osmanlı halifeliği kurmak istediğini, İran’ın ise devrim ihracatı yapmaya çalıştığını’ öne sürdü.

CBC kanalı Tweet attı…

Devlet kanalı Al Ahram Hedidi’nin bu sözlerini aktarırken, ünlü sunucunun konuştuğu CBC kanalı da tweet attı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica