Ekonomi

Türkiye’nin 2023 hedeflerinde Kocaeli öncü olacak

Türkiye’nin 2023 hedeflerinde Kocaeli öncü olacak Belediyelerin yeni dönemde kent ekonomisine katkıda bulunmak için liderlik etmesi gerektiğini belirten Büyükakın, Türkiye’nin 2023 dış ticaret hedeflerini tutturması için Kocaeli öncü şehir olacak” dedi. detaylar haberimizde…

Türkiye’nin 2023 hedeflerinde Kocaeli öncü olacak

10 inşaat firmasının birleşerek oluşturduğu Kocaeli Müteahhitleri A.Ş’nin Çarşı Yapı’da açtığı yeni birim, törenle açıldı. Açılışa Ak Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Ak Parti Kartepe Belediye Başkan Adayı Mustafa Kocaman, Başiskele Belediye Başkan Adayı Yasin Özlü, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşan Büyükakın, belediyelerin yeni dönemde kent ekonomisine katkıda bulunmak için liderlik edeceğini belirterek, “Türkiye’nin dış ticaret hedeflerini tutturması açısından öncü şehirlerden birisi olacağından hiç kimsenin şüphesinin olmaması gerekiyor” dedi.

“2023 hedefine katkıda bulunacağız”

Kocaeli Müteahhitleri A.Ş ortaklarından Oğuzhan Keleş, bugüne kadar yabancılara 30 milyon dolarlık satış gerçekleştirdiklerini belirterek, ülkemizin 2023 hedefi olan 500 milyar dolarlık ihracat hedeflerine katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi.

“Öncü şehir olacağız”

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Büyükakın ise, “Bir ekonomist olarak şunu söylemek istiyorum, 2030 yılında dünyanın 5’inci ekonomisi Türkiye olacak. Dünyanın 5’inci ekonomisi olacak bir Türkiye, diğer Avrupa ülkelerinden öne geçmesi gereken bir performansı Türkiye’deki şehirlerde de göstermesi gerekiyor. Kocaeli’nin, Türkiye’nin 2023 dış ticaret hedeflerini tutturması açısından öncü şehirlerden birisi olacağından hiç kimsenin şüphesinin olmaması gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

“Endüstrinin başkenti”

Devamında konuşan Büyükakın, “Burası endüstrinin başkenti bir kent ve burada çok daha büyük bir performans göstermesi beklenir. Yeni dönemde belediyelere düşen en büyük görevler arasında firmalara öncülük etmesi gerekiyor. İnşallah Kocaeli bu yaklaşımla önümüzdeki dönemde ülkemizle birlikte daha müreffeh bir şehir haline gelecek” diye konuştu.

“Birlikte rahmet vardır”

Açılışta konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Birlikte rahmet vardır. Ticarette böyledir. Bir araya gelmek akıllı insanların işidir. Olumsuz ve duygusal havalardan etkilenmeden bu birliği zor da olsa ilerletmeliyiz.” Konuşmaların ardından İl Müftüsü Yusuf Doğan şirketin hayırlı ve uğurlu olması için dua yaptırdı. Akabinde protokol üyeleri açılış kurdelesini kesti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica