Ekonomi

Türkiye’nin en büyüklerinden CV Enerji konkordato istedi

Türkiye’nin en büyüklerinden CV Enerji konkordato istedi Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan CW Enerji A.Ş. de konkordato başvurusu yaptı. Mahkeme, 3 aylık geçici süre tanıyarak, 3 kişilik komiser heyeti atandı. Türkiye’nin en büyüklerinden CV Enerji konkordato istedi detaylar haberimizde…

Türkiye’nin en büyüklerinden CV Enerji konkordato istedi

Ekonomik kriz nedeniyle iflas koruma (konkordato) başvurusu yapan şirketlere bir yenisi daha eklendi. İSO 500 listesinde bulunan CW Enerji AŞ ve şirketin iki yöneticisi için konkordato talep edildi. CW Enerji Mühendislik Ticaret Sanayi AŞ ile şirketin yöneticileri Tarzan Tarık Sarvan ve Volkan Yılmaz için Antalya 1. Asliye Ticaret Mahkemesi 3 aylık geçici süre tanıdı. Mahkeme ayrıca 3 kişilik komiser heyeti atadı.

Krizle birlikte başlayan Mali Güçlük…

Mali güçlük içinde olduğu kaydedilen şirketin, verilecek konkordato kararı ile birlikte faaliyetlerini etkin bir biçimde yürütebileceğine işaret edildi.

3 kişilik Komiser heyeti atandı…

Şirket faaliyetlerinin denetimi için de S.M.M.M. Arif Barış, Av. Eylem Has ve Elektrik Mühendisi Harun Merter, geçici konkordato komiseri olarak atandı. Davanın yargılamasına 25 Ocak 2019’da devam edilecek.

Türkiye’nin 413. Büyüğü iflasın eşiğinde…

İstanbul Sanayi Odası’nın en büyük 500 şirketi listesinde 413’üncü sırada yer alan CW Enerji, Uzak Doğu ve Avrupa’ya yönelik de güneş paneli üretimi yapıyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica