Genel

Türkiye’yi bu laiklik istismarından kurtarmanın vakti geldi

Türkiye’yi bu laiklik istismarından kurtarmanın vakti geldi Recep Tayyip Erdoğan Edirne konuşmasında “Kimsenin hakkına hukukuna hiçbir tehdit yoktur. Varsa aksi yönde bir muameleye uğrayan Cumhurbaşkanı olarak yanında ben varım. Türkiye’yi artık bu yaşam tarzından, laiklik istismarından kurtarmanın vakti geldi” dedi. detaylar haberimizde…

Türkiye’yi bu laiklik istismarından kurtarmanın vakti geldi

Erdoğan Edirne konuşmasında şunları söyledi:

-Trakya’da 3 milyar metreküp rezerve sahip yeni gaz sahaları keşfettik
İstanbul’u fetheden o kutlu komutan yürüyüşü Edirne’den başlattı.
– Bay Kemal senin bu belediyelerin Ergene’de akan pisliğe niye müdahale etmedi.
– Tevazu, samimiyet ve gayretle memleket işi gönül işi diyerek Edirne’nin önünde yeni bir ufuk açıyoruz. Edirne, bir CHP klasiği olan çöp, çukur, çamur zilletinden inşallah 31 Mart‘ta kurtulacaktır diye inanıyorum.
Edirne’nin bölünmüş yol uzunluğunu 259 kilometreye ulaştırdık.
Halkalı-Kapıkule hızlı treni için alt yapı hazırlıklarımızı tamamladık.
Edirne’nin içme suyu problemini biz çözdük. 3 baraj ve 2 göletin inşası devam ediyor.
– Bay Kemal ne diyor? ‘Çiftçi aç, çiftçinin topraklarına el konuldu’ diyor. Eline diline dursun. Hangi topraklara el koyduk? 2,6 katrilyon çiftçilerimize tarımsal destek verdik? Bunlar resmi hesaplar. Sen neye göre konuşuyorsun?

“İçme suyu problemini biz çözdük”

Edirne’nin içme suyu problemini biz çözdük. Edirne’ye 6 baraj, 31 gölet inşa ettik. 3 baraj ve 3 göletin inşası devam ediyor. Yaptığımız sulama tesisleriyle 454 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. İnşaatı devam eden sulama tesisleriyle, 367 bin dekar araziyi daha sulamaya açacağız.
Edirne’yi taşkınlardan korumak için Kanal Edirne Projesi‘ni hayata geçiriyoruz. Bu sene içinde devreye alacağımız projeyle Edirne, Meriç Nehri taşkınlarından korunacak.
– Enerjide yerli kaynak kullanımını en üst düzeye çıkarmayı ve dışa bağımlılığı azaltmayı hedefliyoruz. 2017 yılında yerli kaynaklardan elektrik üretimimiz yüzde 45’ti. Bu oran şimdi ne oldu biliyor musunuz? Yüzde 60’ı buldu.

“Türkiye’yi artık bu yaşam tarzından, laiklik istismarından kurtarmanın vakti geldi”

-Bizim için neler neler dediler. Cumhurbaşkanı oldum hala sürdürüyorlar. Bizi karalayanlar aslında söylediklerinin gerçek olmadığını biliyorlar. Şehirlerimiz CHP yüzünden çöpten geçilmiyordu. Aynı durum Edirne’de de olmasın. Gelin burayı kurtaralım. Diğerlerini hakkına hukukuna hiçbir tehdit yoktur. Varsa aksi yönde bir muameleye uğrayan Cumhurbaşkanı olarak yanında ben varım. Türkiye’yi artık bu yaşam tarzından, laiklik istismarından kurtarmanın vakti geldi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica