Genel

Türkmen akademisyen Ali Elmas suikast sonucu öldürüldü

Türkmen akademisyen Ali Elmas suikast sonucu öldürüldü Irak’ın Kerkük şehrinde Kerkük Üniversitesi’nde görevli Türkmen akademisyen Ali Elmas, kimliği belirsiz kişilerce uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Dışişleri Bakanlığı, Kerkük Üniversitesi’nde görevli Türkmen Ali Elmas’ın hayatını kaybetmesine neden olan silahlı saldırıyı kınadı. Türkmen akademisyen Ali Elmas suikast sonucu öldürüldü detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Türkmen akademisyen Ali Elmas suikast sonucu öldürüldü

Arabasına Silahlı saldırı

Kerkük Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Ali Elmas, kent merkezinde aracıyla seyir halindeyken kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırıya uğradı. Elmas, olay yerinde hayatını kaybetti.

Kınadık ve başsağlığı diledik

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Kerkük Üniversitesi’nde görevli Türkmen Ali Elmas’ın dün Kerkük’te uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybettiği hatırlatılarak, “Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Iraklı Türkmen soydaşlarımıza başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Son dönemde, Kerkük’te Türkmen soydaşlarımıza yönelik saldırıların artışını kaygıyla izliyor ve bu menfur saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bu saldırıları düzenleyen ve azmettirenlerin en kısa sürede adalet önüne çıkarılmalarını bekliyoruz” denildi.

Iraklı yetkililer uyarıldı

Açıklamada, Iraklı yetkililere Kerkük halkının tüm unsurlarının kentte güven ve huzur içinde yaşamaları için gerekli önlemleri almaları çağrısında bulunuldu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica