Ekonomi

TÜSİAD kimseyi ürkütmeden nasıl bir dil kullanacağı arayışında

TÜSİAD kimseyi ürkütmeden nasıl bir dil kullanacağı arayışında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TOBB ve TÜSİAD’ın ‘sessiz kaldığı’ yönündeki eleştirilerine Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik’ten yanıt geldi. TÜSİAD kimseyi ürkütmeden nasıl bir dil kullanacağı arayışında detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

TÜSİAD kimseyi ürkütmeden nasıl bir dil kullanacağı arayışında

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TOBB ve TÜSİAD’ın ‘sessiz kaldığı’ yönündeki eleştirilerine Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik’ten yanıt geldi. Bilecik, “365 günün 200 gününde pek çok konuyu dile getiriyoruz. İş dünyasını iyi savunuyoruz” dedi.

CNN Türk‘ün haberine göre; Kılıçdaroğlu’nun mesajını okumakta zorlandığını ifade eden Bilecik, şöyle devam etti:

“Tüm Türk iş dünyasını iyi savunduğumuzu düşünüyoruz. Daha iyisi yapılamaz mı yapılabilir. Aksiyonlarımızı da alırız. Ama veriye dayalı olarak bir şey söylüyorsak, mutlaka arkasında analizlerin iyi yapılması gerekir. İnandığımız çok temel bir hedef var. Küresel arenada Türkiye’yi daha güçlü konumda tutmak… TÜSİAD’da 18. başkanım ben. Hiçbir söylem biçiminde farklılaşma yok. Cesareti sorgulayacak hiçbir vaka yok. Biraz başkanlara özgü olarak, bir üslup farkı olabilir. TÜSİAD kendi doğrularından asla ödün vermeden yolculuğuna devem eder.”

“İş dünyası daha cesur olmalı”

CHP lideri daha önceki açıklamalarında, hükümetin aldığı kararlara TÜSİAD ve TOBB’un ses çıkarmadığını iddia etmişti. Kılıçdaroğlu o açıklamasında şunları söylemişti:

“İş dünyasının bu kadar etkilenmesinin rağmen sesi çıkmıyor. TOBB seçimini yasakladılar, konuşamadı. TÜSİAD kimseyi ürkütmeden nasıl bir dil kullanacağı arayışında. İş dünyası daha cesur olmalı çünkü kaybedeceği bir şey yok. Zaten her şeyini kaybediyor.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica