Genel

UlaşımPark: ‘Deniz ulaşım seferleri yaz tarifesiyle yeniden başlıyor’

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin salgın nedeniyle kısıtladığı deniz seferleri tam kapsamlı seferlerine 15 Haziran Pazartesi günü başlıyor

UlaşımPark: ‘Deniz ulaşım seferleri yaz tarifesiyle yeniden başlıyor’ … “15 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren başlayacak seferler için 2020 yılı yaz sefer tarifesi uygulanacak…” detaylar haberimizde…

UlaşımPark: ‘Deniz ulaşım seferleri yaz tarifesiyle yeniden başlıyor’

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı Deniz Ulaşım Müdürlüğü, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle kısmi olarak ara verilen feribot seferleri yeniden başlıyor. 15 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren başlayacak seferler için 2020 yılı yaz sefer tarifesi uygulanacak.

Hafta içi-Hafta sonu yaz sefer tarifesi 2020
Hafta içi-Hafta sonu yaz sefer tarifesi 2020

Tam kapsamlı seferler…

Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle 21 Mart tarihinden itibaren bir kısmı durdurulan deniz ulaşımı, tam kapsamlı seferlerine yeniden başlıyor. Uzun bir aranın ardından seferler 15 Haziran 2020 Pazartesi günü 06.00 itibariyle yeniden başlayacak.

Yaz tarifesi…

Yeni seferlerle birlikte 4 hat 90 sefer yaparak hizmet verecek. Seferler ile birlikte 2020 yılı yaz sefer tarifesi uygulanacak. Yeni seferler ile birlikte deniz ulaşımında koronavirüs salgını nedeniyle geniş güvenlik önlemleri alındı. Önlemlerin başında maske kullanımı, hijyen kuralları ve sosyal mesafe ön plana çıkıyor.

Maskesiz yolculuk yasak

Seferlerin başlaması ile birlikte yolcu vapurları, yolcu motorları ile iskelelerde düzenli olarak dezenfektan işlemleri yapılacak. Deniz ulaşımında hijyen elden bırakılmayacak. Yolcuların oturma düzeninde sosyal mesafe kuralları göz önünde bulundurularak yeniden tasarlandı. Vatandaşların bu düzene göre yolculuk etmeleri sağlanacak. Seferler sırasında maskesiz yolculuklara kesinlikle izin verilmeyecek.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica