Genel

Ulu önder Atatürk ve şehitlerimiz bizim siyasal anlayışımızın temeli

Ulu önder Atatürk ve şehitlerimiz bizim siyasal anlayışımızın temeli Millet ittifakının adayı Serdar Kaman İyi Parti il binasında basın toplantısı düzenledi. AKP‘nin bilinçli olarak halka yaydığı yalan haberler hakkında açıklamalarda bulundu. detaylar haberimizde…

Ulu önder Atatürk ve şehitlerimiz bizim siyasal anlayışımızın temeli

Millet İttifakı’nın Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, il binasında seçim süreci hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Basın toplantısında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, “1 Şubat itibariyle seçim kampanyasına başladık. Nasıl ki, bizim ülkemizde seçimden sonra Başbakan veya Cumhurbaşkanı olunca ilk ziyareti Kuzey Kıbrıs ve Azerbaycan dan başlatırlar, biz de vira bismillah dedik ve Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin huzuruna çıktık. Bu bizim siyasal anlayışımızın temelini oluşturmaktadır. Kamuoyu bizi böyle daha net anlayabilecektir” dedi.

“Herkes işine devam edecek”

Millet ittifakının adayı olarak sahaya çıktıktan sonra, kentin iktidarını elinde tutanlar iki dönemdir 13-0’ın verdiği şımarıklıkla kendilerine göre algı yöntemini kullanıyorlar diyen Kaman; “Büyükşehir belediyesinde yaklaşık 10 bin kişi çalışıyor. Bazı fısıltı haberlerde Eğer büyükşehirde yönetim el değiştirirse, Büyükşehir ve bağlı kuruluşlarında çalışan işçileri işten çıkaracağımız yalanını işleyerek, yarattıkları algıyı yaymaya çalışıyorlar. Böylesine asılsız fısıltı haberler tamamen yalandır. Biz Allahın izniyle büyükşehir belediye başkanı seçilirsek, hiçbir işçiyi hiçbir emekçiyi görevinden ayırmayacağım, işten çıkarmayacağım. İşçilerimizi huzursuz etmeye kimsenin hakkı yok. İşçilerimiz, emekçilerimiz de boş yere endişe edip korkmasınlar. Herkes işine devam edecek” dedi.

“4 yılın sonunda Göğüs Hastanesi hizmete başlayacak”

Serdar Kaman, Körfez ilçesinde İlimtepe mahallesine yaptıkları ziyarette toplumu hayretler içinde bırakacak bir bilgiyi de paylaştı. Kaman; “İlimtepe ziyaretimizde, oraya yapılan konutların yarısının kanalizasyon bağlantısı yokmuş. Hayretler içinde kaldık. Bu konuyla yakından ilgileneceğiz. Bir de İlimtepe’de yaşayanlar havasının temiz olması nedeniyle göğüs hastalıkları hastanesi istiyorlar. Hastaneyi elbette hemen yapamayız, ancak başkanlığımızın 4’üncü yılında hizmete açabiliriz. 8 Martta açıklayacağımız projelerimizin bir parçası da bu olacaktır” diyerek seçmenlerin taleplerini topladıklarını ifade etti.

“İlk olarak şükür namazı kılacağım”

Toplantıda açıklamasını tamamlayan Kaman, basın mensuplarının sorusu üzerine anket çalışmasına değindi. Kaman, “Genel merkezimiz tarafından anlaşma yaptığımız bir anket firması var. Anketin ilk aşamasında hangi kriterlere göre bir başkan olması gerektiğine yönelik. İkinci aşamada da oy oranları sorusu ön planda olacak” dedi.

CHP’nin ilgisine değinen Kaman, “İlk başta anlaşamama konusunda benim de kuşkularım vardı. Ancak zamanla CHP’li arkadaşlarımızın büyük desteğini gördüm. Sağ olsunlar hiç yalnız bırakmıyorlar” dedi.

Kaman, ‘Başkan seçildiğiniz takdirde yapacağınız ilk iş nedir?’ sorusuna, “ilk olarak şükür namazı kılacağım” yanıtını verdi.

Neden Serdar Kaman‘ı tercih etsinler? sorusuna Kaman, “Beni tanıyan herkes dürüst olmamla tanır. Benim arkamda küfe yok, beyaz bir sayfa var” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, haftalık olağan basın toplantıları düzenleyeceğini ve basının sorularıyla, soru cevap şeklinde toplantının verimli geçeceğini düşündüğünü belirtti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica