Genel

Ulusal güvenliği korumak için her şeyi yapacağız

Ulusal güvenliği korumak için her şeyi yapacağız NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, açıklamalarda bulundu. Stoltenberg, Zeytin Dalı Operasyonu’nu yakından takip ettiklerini ve başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere NATO müttefikleriyle iletişim halinde olduklarını belirtti. Stoltenberg, “Türkiye’nin kendini savunma hakkı var” dedi. Ulusal güvenliği korumak için her şeyi yapacağız detaylar haberimizde…

Ulusal güvenliği korumak için her şeyi yapacağız

“Cumhurbaşkanı Erdoğan ve NATO müttefikleriyle görüştüm”

Portekiz’de temaslarda bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ve NATO müttefikleriyle görüştüğü belirtildi. Temaslarda bulunan Stoltenberg, Türkiye’nin Zeytin Dalı Operasyonu hakkında açıklamalarda bulundu.

“Türkiye terörizmden en çok etkilenen müttefikimiz ve bütün ülkelerin kendini savunma hakkı var”

Stoltenberg, gelişmeleri takip ettiğini ve temaslarda bulunduğunu söylerken, “Türkiye terörizmden en çok etkilenen müttefikimiz ve bütün ülkelerin kendini savunma hakkı var. Fakat bunun uygun ve orantılı olması gerek” dedi.

“NATO, Suriye’den gelen füzelere karşı Türkiye’ye hava savunma desteği veriyor”

Stoltenberg, “Türkiye NATO müttefiklerini bu hafta Suriye’nin kuzeyindeki operasyonla ilgili bilgilendirdi. NATO, Suriye’den gelen füzelere karşı Türkiye’ye hava savunma desteği veriyor” ifadesini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica