Kültür-Sanat-Tarih

Uzayda çekilen filmin kahramanları dünyaya döndü

Uzayda çekilen filmin kahramanları dünyaya döndü … Uzayda çekilen ilk film için Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) giden Rus yönetmen Klim Şipenko ve aktris Yuliya Peresild’le birlikte kozmonot Oleg Novitskiy Kazakistan’daki Jezkazgan kentine indi. detaylar haberimizde…

Uzayda çekilen filmin kahramanları dünyaya döndü

Uzayda çekilecek ilk film için Rusya’nın Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) gönderdiği yönetmen ve oyunculardan oluşan ekip Dünya’ya döndü.

Uzayda çekilen ilk film için Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) giden Rus yönetmen Klim Şipenko ve aktris Yuliya Peresild’le birlikte kozmonot Oleg Novitskiy Kazakistan’daki Jezkazgan kentine indi.

Soyuz MS-18 ile Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan ayrılan ekip, sabah saatlerinde Dünya’ya ulaştı. Uzayda çekilen ilk film için Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) giden Rus yönetmen Klim Şipenko ve aktris Yuliya Peresild’le birlikte kozmonot Oleg Novitskiy Kazakistan’daki Jezkazgan kentine indi.

Rus film ekibi ‘The Challenge’ isimli sinema filmi, sinema tarihinde profesyonel bir oyuncu tarafından uzayda çekilen ilk uzun metrajlı film olma özelliği taşıyor. 12 gün boyunca uzayda çalışan Rus yapımı filmde Uluslararası Uzay İstasyonu’nda acil müdahale edilmesi gereken bir kosmonot için uzaya gönderilen doktorun hikayesi anlatılıyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica