Genel

Vali Aksoy Kocaeli Sosyal Etki Merkezinin açılışını yaptı

Vali Aksoy Kocaeli Sosyal Etki Merkezinin açılışını yaptıAksoy; “Sosyal Sorumluluk alanında birçok kurumun bir araya gelerek, oluşturduğu çok önemli bir projeyi bugün Dilovası’nda hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. detaylar haberimizde…

Vali Aksoy Kocaeli Sosyal Etki Merkezinin açılışını yaptı

Gebze Ticaret Odası, Ford Otosan ve Gıda Kurtarma Derneğinin işbirliği ile hazırlanan “Gıdanı Kurtar” Manifestosu ile ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkı yaratacak, israfın engellenmesi ve atığın azaltılması ile kurtarılan gıdaların ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılması amaçlanan Sosyal Etki Merkezinin Açılış Töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Protokol ve davetliler katıldı

Törene; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Belma Satır, Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker ve Cemil Yaman, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, Ford Otosan Kurumsal İletişim Müdürü Gonca Sofuoğlu Temiz, Fazla Gıda Ceosu Olcay Silahlı, Gıda Kurtarma Yönetim Kurulu Başkanı Berat İnci ve çok sayıda davetli katıldı.

Protokol konuşmalarını yaptı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Gıda Kurtarma Yönetim Kurulu Başkanı Berat İnci, Fazla Gıda Ceosu Olcay Silahlı, Ford Otosan Kurumsal İletişim Müdürü Gonca Sofuoğlu Temiz, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak ve TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Belma Satır birer konuşma yaptılar.

Vali Aksoy’un konuşması:

Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmasında; “Bugün Türkiye’ye örnek oluşturabileceğini düşündüğümüz bir projenin açılışında beraberiz. Sosyal Sorumluluk alanında birçok kurumun bir araya gelerek, oluşturduğu çok önemli bir projeyi bugün Dilovası’nda hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İsraf maalesef günümüzde her bölgede yaşanan bir gerçek. İsrafın oluşmaması ve israf olacak ürünlerin ihtiyaç sahibi olacak kişilere ulaştırılması bakımından çok güzel bir model kurgulanarak, bugün Dilovası’nda hayata geçiriliyor. Bu yönüyle gerçekten Türkiye’ye örnek olacak bu projede yer alan gıda ile ilgili bu yönde çalışmalar yürüten çok değerli sivil toplum örgütlerine teşekkür ediyorum.

“Sıfır Atık Projesi faaliyette”

Bu projenin Kocaeli’de hayata geçiyor olması bizler adına oldukça önemli. Hepinizin bildiği gibi Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde Sıfır Atık Projesi Türkiye’de başlatıldı. Kocaeli olarak bizlerde bu konuda büyük bir hassasiyetle bu çalışmaları destekliyoruz. Bütün kurumlarımız, hatta kurumlarımızın ötesinde birçok özel sitelerde de Sıfır Atık Projesini faaliyete geçirdik.

“Eğitimdeki en küçük bir ihmalimiz yarın çok büyük bir sorun olarak karşımıza çıkacaktır”

En önem verdiğimiz konuların başında eğitim geliyor. Her yönüyle eğitimin daha üst noktalara taşınması için büyük bir gayret içerisinde çalışıyoruz. Kocaeli’nin eğitim göstergelerine baktığımızda her yıl bir önceki yıldan daha iyi konumdayız. Bu yönde çok ciddi çalışmalar ortaya koyuyoruz. Özellikle robotik sınıfların oluşturulması konusunda Kocaeli genelinde her eğitim bölgesinde bir anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseye robotik kodlama sınıfı yapmak için yola çıktık. Toplamda 116 dersliğin şuana kadar 53 tanesini tamamlayarak, hizmete açtık ve diğerleri ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birçok hayırsever kişi ve kurumun desteğini aldık. Eğitimdeki en küçük bir ihmalimiz yarın çok büyük bir sorun olarak karşımıza çıkacaktır. Meslek Liselerimizi özendirme noktasında büyük bir gayret içerisindeyiz. Organize Sanayi Bölgelerimizle, sanayi kuruluşlarımızla meslek liselerimiz arasında protokoller imzalamak suretiyle o okullarımızın daha iyi bir donanıma ve eğitime kavuşmaları konusunda bir çalışma içerisinde olduğumuzu ifade etmek isterim” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri hayırlı olsun dilekleriyle Sosyal Etki Merkezinin açılış kurdelasını kestiler.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica