Siyaset

Vatan haini pisliği ziyaret eden FETÖ’cüye AKP sahip çıktı

Vatan haini pisliği ziyaret eden AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Diyanet İşleri Başkanı’nın Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu’na yaptığı ziyaretten sonra istifaya çağırılmasıyla ilgili ve MEB’in öğrenci andı itirazı dilekçesiyle ilgili açıklama yaptı. Vatan haini pisliği ziyaret eden detaylar haberimizde…

Vatan haini pisliği ziyaret eden …

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrenci andı itirazına değinen Çelik şunları söyledi:

“Sayın Bahçeli’nin eleştirileri haklısız, biz de katılıyoruz. Temyiz dilekçesindeki bu bölüm AK Parti’nin görüşünü yansıtmamaktadır. Bakanlık adına oluşturulan temyiz dilekçesine ilişkin görüşü yansıtmamaktadır. Avukatların kendi tasarruflarıyla koydukları bölümdür orası. Bahçeli’nin de dediği gibi sosyolojik ve tarihi olarak hatadır.

“Bürokratlar da kontrol etmiyor”

Sayın bakanımız tarafından bir görüş oluşturuluyor, temiz dilekçesi için. Milli varlığımızla ilgili kapsamlı bir değerlendirme yapılıyor. Bakanlığımızın oluşturduğu görüşe rağmen avukatlar tarafından paragraf bu şekilde ekleniyor. Bürokratlar da kontrol etmiyor. Avukatlarla ilişik kesilmiş bürokratlar da görevden alınmıştır. Temyiz dilekçesinde imzası bulunan 3 kişi görevden alınmıştır.”

Geçmişi FETÖ ilişkili Diyanet işleri Başkanı’nın Meczup’a ziyareti…

Bu tartışmalar olduğu andan itibaren ayrıntılı bir şekilde izledik. Bu tartışmalar neticesinde Cumhurbaşkanımız görüşünün paylaşılmasını istemiştir. FETÖ, PKK gibi terör örgütlerine karşı son derece gayretli bir ilim adamıdır. FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerinin de hedefindedir. Ortaya koyduğu çalışmalar takdir edilmektedir. Bu ziyaret insani bir ziyarettir. Siyasi sonuçlar çıkarmaya başlarsak sonu gelmez. Hasta ziyaretinin ideolojisi olmaz. Diyanet İşleri Başkanımız hükümet ve Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilen bir ilim adamıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili her konunun tartışmaya dönmesini doğru bulmuyoruz. Her zaman hak ettiği saygıyı görecektir.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica