Siyaset

Vatan Partisi: Asıl Çözüm Üretim Ve İstihdam Artışıdır

Vatan Partisi: Asıl Çözüm Üretim Ve İstihdam Artışıdır

Vatan Partisi Merkez İşçi Sendika Bürosu Başkanı Hüseyin Karanlık, asgari ücretle ilgili Vatan Partisinin görüşlerini içeren bir açıklama yaptı – akarhaber

Vatan Partisi Merkez İşçi Sendika Bürosu Başkanı Hüseyin Karanlık Hükümetin açıkladığı asgari ücretle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

Asgari ücret 8 bin 506 lira olarak açıklandı. Bu rakam, artan pahalılık ve enflasyon karşısında günübirlik bir önlem olarak “ehveni şer” sayılabilir. Bunun gibi geçici çözümlerin ömrü ne yazık ki altı ay bile sürmeyecektir.

Kalıcı çözüm, üretimi ve istihdamı artırmaktır. Ailede çalışan sayısını çoğaltmak, işsiz gezen hısım akraba, konu komşuya da iş olanağı sağlayabilmektir.

Bu da ancak ciddi oranda ve planlı bir yatırımla olur. Yatırım ise öncelikle kaynak bulmak demektir. Peki kaynak nasıl sağlanacaktır? Kaynak bulmanın tek bir yolu vardır, o da vurguncuya, rantçıya ve faizciye akan ülke kaynaklarına sahip çıkmak, kıyı bankalarında ve yurt dışı finans merkezlerinde yatan yüz milyarlarca dolar tutarındaki kaynakları getirtip ülkenin hizmetine sokmak. Ve aynı zamanda ciddi oranda tasarrufa yönelmek.

Ne işbaşındaki Ak Parti hükümetinin ne de altılı muhalefetin böyle bir çözüme yönelme niyetleri ne yazık ki yoktur. Niyetleri olmadığı gibi mevcut sınıfsal bağlantıları ve siyasetleri nedeniyle imkân ve kabiliyetleri de bulunmamaktadır. Sistem partileri artan sorunlar karşısında çözümsüz ve çaresizdirler. Ancak somut ve gerçekçi bir Üretim Devrimi Programına sahip olan Vatan Partisi açıklamış olduğumuz bu köktenci önlemleri hayata geçirebilir ve geçirecektir. Somut ve uygulanabilir Programı, deneyimli ve birikimli liderliği ve çelikleşmiş kararlı kadrolarıyla Vatan partisi bu göreve hazırdır.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica