Siyaset

Vatan Partisi Kocaeli Büyükşehir ve ilçe adaylarını tanıttı

Vatan Partisi Kocaeli Büyükşehir ve ilçe adaylarını tanıttı Olguntürk; “Bugün yerel yönetimlerin başında bulunan sistem partilerin yaptığı halkımızın gözünü boyamak ve kaynakları kendi çıkarları için kullanmaktan başka bir şey değildir” dedi. detaylar haberimizde…

Vatan Partisi Kocaeli Büyükşehir ve ilçe adaylarını tanıttı

Vatan partisi Kocaeli il örgütü yaptığı basın toplantısıyla Kocaeli büyükşehir ve beş ilçenin adaylarını tanıttı.

Vatan Partisi Kocaeli il binasında gerçekleştirdikleri toplantıda açıklamalarda bulunan Kocaeli il başkanı Salih Vedat Olguntürk; “Ülkemizde ekonomik sorunların had safhaya çıktığı bu günlerde yerel seçimlere gidiyoruz. Seçime 18 günden az bir zaman kala akaryakıta yapılan zam ekonomik çöküntünün en somut kanıtı olarak karşımıza çıkıyor. Ekonomik kalkınmanın birinci koşulu üretim ekonomisidir. Ve bu Vatan Partisi’nin programının birinci koşuludur. Üretim konusu yerel yönetimlerle başlar. Bugün yerel yönetimlerin başında bulunan sistem partilerin yaptığı halkımızın gözünü boyamak ve kaynakları kendi çıkarları için kullanmaktan başka bir şey değildir. Üretirsek kazanırız, üretirsek dışa bağımlılıktan kurtuluruz. Milletçe ekonomik bağımsızlığımıza kavuşuruz. Vatan Partisi ülkemizde tüm illerde yerel yönetimlere hazır bir partidir. Ancak, yandaş olmadığımız için iktidar uzantılı yurt genelinde Vatan Partisi’ne karşı bir sansür uygulanmaktadır. Bu seçimlerde milletimizin önünde sanki yalnızca iki seçenek varmış gibi gösterilmeye çalışılmaktadır. Üçüncü ve gerçek seçenek Vatan Partisi’dir” dedi.

“Üyelerimizin özgür iradesine bırakıyoruz”

‘Aday çıkarmadığınız yerlerde hangi partiyi destekleyeceksiniz?’ sorusu üzerine yanıt veren Olguntürk; “Aday çıkarmadığımız bölgelerde kimseyi desteklemeyeceğiz. Partimizin üyelerinin kendi özgür iradelerine kalmıştır” ifadelerini kullandı.

Olguntürk’ün konuşmasının ardından belediye başkan adayları Büyükşehirden başlayarak ilçe sıralamasına göre kendilerini tanıttılar ve projelerini kamuoyuna duyurdular.

Vatan Partisi Kocaeli Büyükşehir ve ilçeleri belediye başkan adayları:

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Ahmet Şahin-Endüstri Mühendisi
İzmit Belediyesi Başkan adayı: Gökhan Onater-Mali Müşavir
Gölcük Belediyesi Başkan adayı: Yusuf Erkan-Yüksek Makine Mühendisi
Körfez Belediyesi Başkan adayı: Ahmet Ereğli-Elektrik Teknisyeni
Gebze Belediyesi Başkan adayı: Orhan Kadıoğlu-Mimar
Darıca Belediyesi Başkan adayı: Erol Çetin-İşçi

Gazete olarak Vatan Partisi Kocaeli adaylarının projelerini ve adayların tanıtımını önümüzdeki günlerde gün gün yayımlayacağız. Halkın içinden gelen, halkın özü olan adaylara başarılar diliyoruz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica