Genel

Vatan Partisi Kocaeli’de Yeni Yapılanma

Ülke genelinde yeniden yapılanma sürecini başlatarak görevlendirmeler yapan Vatan Partisi Kocaeli İl Yönetiminde yeni görevlendirmeler yaptı.- akarhaber

Vatan Partisi Merkez Yönetim Kurulu’nca (MYK), Salih Vedat Olguntürk, Sebahat Cicioğlu, Gaye Dolgun, Nazmi Damarlı, Ali Tanrıkulu, Yaşar Yalçınkaya ile Serpil Gülşah yeni yönetim kurulu üyeleri olarak atandı.

Yeni Yönetim Kurulu’nun, yaptığı ilk toplantısındaki görev dağılımında Yalçın Arslan’dan boşalan İl Başkanlığı’na, Salih Vedat Olguntürk oy birliği ile seçildi. Olguntürk, aynı zamanda Mali İşler Sekreterliği görevini de yürütecek. Diğer Yönetim Kurulu Üyelerinden Sebahat Cicioğlu İl Başkan Vekili ve İl Sekreteri, Serpil Gülşah Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu Sorumlusu, Yaşar Yalçınkaya İşçi ve Sendikalar Bürosu Sorumlusu, Ali Tanrıkulu Esnaf Bürosu Sorumlusu, Gaye Dolgun Sivil Toplum Kuruluşları Bürosu Sorumlusu, Nazmi Damarlı’da Seçim İşleri Bürosu Sorumlusu olarak görev aldı.

Yeni yönetim, parti çalışmaları yanı sıra, bu yıl içinde İl ve İlçe Kurultaylarını da yapacak.

Salih Vedat Olguntürk

1959 yılında Ankara’da doğdu. Öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1982 yılında ODTÜ Petrol Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Güneydoğu Anadolu bölgesinde ve ülkemizin denizlerinde petrol araştırmalarında çalıştı. 1992 yılından sonra Kocaeli’nde çeşitli görevlerde bulundu. 2015-2020 yılları arasında 2 dönem Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanlığı yaptı. Evli, 2 erkek çocuk babasıdır.

Daha Fazla Göster