Siyaset

Vatandaşa indirimli su çağrısı CHP’li Taşdemir’den geldi

Vatandaşa indirimli su çağrısı CHP’li Taşdemir’den geldi Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan vekili Engin Taşdemir vatandaşın bütçesini rahatlatmak amacıyla büyükşehirlerde başlatılan su indirimini belediye meclisine taşıyacak. detaylar haberimizde…

Vatandaşa indirimli su çağrısı CHP’li Taşdemir’den geldi

17 Ocak Perşembe günü gerçekleştirilecek olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisinde konuyla ilgili olarak önerge vereceğini açıklayan CHP Grup Başkan vekili Engin Taşdemir şunları kaydetti:

“Ekonomik krizin yükünü hafifletmeliyiz”

“Ülkeyi kasıp kavuran ekonomik buhranın acı bilançosu en çok da vatandaşın cebini yaktı. Her gün haberlerde maddi yetersizlikler sebebi ile yaşanan ayrı aile dramlarını, anne babaların feryatlarını, iş bulamayan gençlerin yaşamdan vazgeçişlerini okuyor, izliyor, dinliyoruz.

“geçtiğimiz yıldan bu yana devam ediyor”

Belediye meclislerinin en öncelikli görevi derneklere, vakıflara cüzi miktarlarda binalar kiralamak değil, vatandaşa hizmet etmektir. Ankara ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclislerinde alınan örnek karar da bu amaca hizmet etmektedir. Su faturalarına Ankara’da yüzde 30, Gaziantep’te ise yüzde yaklaşık 27 oranında indirim yapıldı. İki büyükşehirde de bu uygulama ekonomik krizin baş göstermesi ile birlikte geçtiğimiz yıldan bu yana devam ediyor.

“Bu meclisin öncelikli görevi vatandaşın refahı için gerekli kararlara imza atmaktır”

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (İSU) de bu indirimi sağlayacak gücü olduğunu hepimiz biliyoruz. Büyükşehir Belediyesi ve İSU’nun bütçelerini incelediğimizde bazı gider kalemlerine ayrılan büyük bütçelerin ve yanlış yatırımların yanında böyle bir indirimin devede kulak kala ağını da biliyoruz. Bu meclisin öncelikli görevi vatandaşın refahı için gerekli kararlara imza atmaktır. Kamuoyunun nezdinde, siyasi parti gözetmeksizin meclisteki tüm çalışma arkadaşlarımı 17 Ocak Perşembe günü meclise sunacağım önerge teklifini desteklemeye, vatandaşlarımıza destek olmaya davet ediyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica