Genel

Vatandaşlarımızı maske ve sosyal mesafede dikkatli olmaya davet ediyoruz

Vatandaşlarımızı maske takma ve sosyal mesafeye uymaya davet ediyoruz … Erol; “Ülkemizin ikinci bir salgın sürecini, toplum ve çevre sağlığının yanı sıra ekonomik olarak kaldırabilmesi çok zor olacaktır” dedi. detaylar haberimizde…

Vatandaşlarımızı maske takma ve sosyal mesafeye uymaya davet ediyoruz

Koronavirüs kısıtlarının kaldırılmasıyla birlikte artan vaka sayısı duyarlı vatandaşları ve toplumun içinde olan STK’ları endişelendirmeye başladı.

İzmit Kent Konseyi yönetim kurulu vatandaşların duyarlı olması konusunda çağrıda bulundu.

İzmit Kent Konseyi Yönetim Kurulu adına İKK Başkanı Hüseyin Erol bir basın açıklaması yaptı.

İKK Başkanı Erol, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“3 Haziran 2020 günü başlatılan geçiş döneminden ardından, pozitif vaka sayılarındaki artış dikkat çekmektedir. 29 Mayıs 2020 tarihindeki tablo ile aynı vaka sayılarına ulaşılması, rahatlama sürecinin yanlış anlaşıldığı anlamına gelmektedir.

Bilim kurulu üyelerin de devamlı gündeme getirdiği gibi, sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına gerektiği gibi önem verilmediği açıkça ortadadır. Özellikle maskelerin bir aksesuar gibi kullanılması ve sosyal mesafeye riayet edilmemesi yasaklı günlerin habercisidir. Ülkemizin ikinci bir salgın sürecini, toplum ve çevre sağlığının yanı sıra ekonomik olarak kaldırabilmesi çok zor olacaktır.

Bu anlamda, tüm hemşehrilerimizi uyarılara karşı duyarlı olmaya, sosyal mesafeye, maske kullanımına ve kişisel hijyen kurallarına uymaya davet ediyoruz.

Son günlerde yapmış olduğumuz gözlemlerde, kent halkımız tarafından kullanılan açık otoparklarda, kullanıldıktan sonra gelişigüzel yerlere atılmış maske, eldiven ve ıslak mendiller çevre ve halk sağlığını tehdit eder boyutlardadır. Bu konuda tüm halkımızdan daha dikkatli olmalarını, kullandıkları maske ve eldivenleri talimatlara uygun şekilde imha etmelerini rica ediyoruz.

Tüm kent halkımızı, vaka sayılarının kabul edilebilir seviyelere inmesi için elinden gelen çabayı göstereceğine olan inancımızı koruyor, sağlık ve esenlik dolu günler diliyoruz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica