Genel

Vatandaşların sineklerden şikayeti üzerine ilaçlama başladı

Vatandaşların sineklerden şikayeti üzerine ilaçlama başladıWhatsap iletişim hattına, gerekse de belediye başkanına gelen sinek şikâyetlerine kayıtsız kalmayan İzmit Belediyesi, araç üstü ULV ilaçlamasına başladı. detaylar haberimizde…

Vatandaşların sineklerden şikayeti üzerine ilaçlama başladı

İzmit Belediyesi, şehir genelinde vatandaşların büyük mağduriyet yaşadığı sinek konusunda çalışma başlatarak mahallerde ilaçlama yapmaya başladı.

Vatandaşlardan gelen yoğun sinek şikâyeti karşında kayıtsız kalamayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet mahallerde ilaçlama çalışmalarını başlattı.

Mahallelere haftada üç gün gece, Sekapark’ta sürekli ilaçlama

Gerek belediyenin iletişim adreslerine, gerek Whatsap iletişim hattına, gerekse de belediye başkanına gelen sinek şikâyetlerine kayıtsız kalmayan İzmit Belediyesi; araç üstü ULV ilaçlamasına başladı. Haftada iki gün akşam 21.00-24.00 saatleri arası 3 mahallede sürdürülen çalışma kapsamında şimdiye kadar Alikâhya, 28 Haziran, Karabaş, Akpınar, Tüğsüzler, Yahyakaptan ve Yenişehir Mahallerinde ilaçlama yapıldı. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı Sekapark’ta da ilaçlama yapan ekipler, çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

“Çevre hassasiyetine önem veriyoruz”

İlaçlamada kullanılan malzemelerin, Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı onaylı olduğunu belirten yetkililer, vatandaşların sinek şikâyetlerini giderirken çevre hassasiyetlerini de büyük önem verdiklerini belirttiler.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica