Siyaset

Vekil Yokuş: “Akibet Yok Ülke Yol Geçen Hanı Gibi!”

Vekil Yokuş: “Akibet Yok Ülke Yol Geçen Hanı Gibi!”

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, dün İstanbul’da yaşanan terör saldırısına ilişkin değerlendirmede bulundu – akarhaber

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle birlikte ülkenin içinde bulunduğu durumun daha da kötüye gittiğini söyleyen Yokuş, 6 kişinin hayatını yitirdiğini, 81 kişinin ise yaralandığını, ülkede güvenliğin kalmadığını belirterek, “Ülke sınırları yol geçen hanı gibi” dedi.

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde İstanbul’un Beyoğlu İlçesi İstiklal Caddesi’nde terör örgütü PKK tarafından bombalı saldırı düzenlendi. Düzenlenen saldırıda 6 kişi hayatını kaybederken, 81 kişi de yaralandı. Polis olayın failini yakalarken siyasilerden de taziye mesajları geldi. İYİ Partili Milletvekili Fahrettin Yokuş da terörü kınadı ve tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini ileterek patlamayla ilgili değerlendirmede bulundu. Vekil Yokuş şu ifadeleri kullandı; “BİZ DEMİŞTİK” demek istemiyoruz, İstanbul’daki hain saldırı gösteriyor ki bu ucube sistem milletimizi topyekun tehlikeye atmış durumda. Sınırlarımız kevgire döndü. Ülkemiz yol geçen hanı gibi. Yabancı mafyaların hesaplaşma arenası olan ülkemizde “122.000 Suriyelinin akıbetini bilmiyoruz” diyen bir İçişleri Bakanlığı var. AK Parti’nin ülkeyi getirdiği durum ortada. Yazıklar olsun” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica