İGF

Venezuela’ya gönderilen Çakal Carlos davası sonuçlandı

İZMİR(İGFA)- Şair yazar heykeltraş Dr.Ümit Yaşar Işıkhan’ın yaptığı ve Karakas Devrim Üzesinde sergilenmek üzere 2014 yılında Venezuela’ya gönderilen 16 kg ağırlığındaki İlich Ramirez Sanchez’in, kamuoyunun bildiği adıyla Çakal Carlos’un bronz büstünün kargoda kaybolması sonucunda başlayan hukuksal süreç sonuçlandı.

Sanatçı ve basın camiasının yakından takip ettiği dava; İzmir 3 Tüketici Mahkemesinde tamamlandıktan sonra itiraz sonucu gönderildiği Bölge Adliye Mahkemesi Hukuk dairesi; Şair yazar heykeltraş Dr.Ümit Yaşar Işıkhan’ı haklı buldu.Talep edilen 50 bin maddi-manevi tazminatın ödenmesine karar verildi. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliğinin kurucu başkanı Dr. Ümit Yaşar Işıkhan, Maddi ve manevi kayıplarımızın karşılandığı bu dava sonucundan çok da mutlu olmadığını, çünkü bu davayı para için açmadıklarını, büyük devrimci lider Hugo Chavez’in de mezarının bulunduğu Karakas Devrim Müzesinde sergilenmek üzere; ağabeyim, mazlum halkların kardeşi devrimci lider Comandante Carlos’un bronz büstünün yolda kaybolmasına çok üzüldüğünü söyledi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica