Bilim-Teknoloji

Yabancı dil olmadan Doçent olmak isteyen en hızlı yandaş akademisyen

Yabancı dil olmadan Doçent olmak isteyen en hızlı yandaş akademisyen Akademisyenden yabancı dil bilmeden doçent olunabilir savunması bir yandaş yardımcı deoçentten geldi. Yabancı dil olmadan Doçent olmak isteyen en hızlı yandaş akademisyen detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Yabancı dil olmadan Doçent olmak isteyen en hızlı yandaş akademisyen

Doktoradan sonra sınavsız ve sorgusuz sualsiz Doçent olmak istiyor

Medipol Ünversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Selman Öğüt, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Doktorluktan doğrudan doçentliğe geçilecek’ açıklamasının ardından sosyal medyadan paylaşımlarda bulundu. Öğüt, “Yerli ve milli vurgusu yaparken akademisyenleri bir test formatında dil sınavına mahkum etmek haksızlıktır” mesajını paylaştı.

Sosyal medyadan paylaştı

Hükümete yakınlığıyla bilinen Medipol Ünversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Selman Öğüt, doçentlik sınavına ilişkin sosyal medyadan açıklama yaptı.

Önerilerinin kabulü için yerli ve milli vurgusu yapmaktan geri kalmadı

Doçentlik için yabancı dil şartının kaldırılması gerektiğini savunan Öğüt, “Yerli ve milli vurgusu yaparken akademisyenleri bir test formatında dil sınavına mahkum etmek haksızlıktır. Akademisyene tercüman muamelesi yapılmamalı” ifadelerini kullandı.

“Doçentlik ve Profesörlük için 5 yıl bekleme teamülünün de kaldırılması gereklidir”

“Merkezi sınavın kaldırılarak her üniversitenin kendi doçentlik sınavını yapması gerektiğini” savunan Öğüt, “doçentlik ve profesörlük için 5 yıl bekleme teamülünün de kaldırılması gerektiğini” öne sürdü.

Selman Öğüt’ün Twitter’dan paylaştığı mesajlar şöyle:

Selman Öğüt’ün Twitter’dan paylaştığı mesajlar
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica