Siyaset

Yakın zamanda Zarrab bizi kandırdı demeye başlayacaklar

Yakın zamanda Zarrab bizi kandırdı demeye başlayacaklar ABD’de devam eden ve Zarrab’ın tanık olduğu davaya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Lideri, Yakında ‘Zarrab bizi kandırdı’ demeye başlarlar. Bir ülkeyi yönetiyorsan, başbakansan, cumhurbaşkanıysan akıllı olacaksın, kandırılmayacaksın. Yönetmeye aklın yoksa o koltukta durmayacaksın!” ifadelerini kullandı. Yakın zamanda Zarrab bizi kandırdı demeye başlayacaklar detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Yakın zamanda Zarrab bizi kandırdı demeye başlayacaklar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, açıkladığı belgelere ek olarak bugün yaptığı paylaşımlarla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Eniştenin Man Adası’nda şirketi var mı yok mu?” diye sordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’de devam ve Reza Zarrab’ın tanık olarak dinlendiği davaya ilişkin sosyal medya hesabından son dakika önemli açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu paylaşımlarında şöyle dedi:

“MİT’in, Zarrab’ın bakanlarla olan kirli ilişkilerini ortaya koyduğu 2013 tarihli notu görmezden gelip, bu rüşvet çarkını dönmesine göz yuman Erdoğan, şimdi gelinen noktadan bir milli mesele çıkarmaya çalışıyor. Rüşvetin millisi olmaz, cezası olur!

FETÖ’ye devletin sırlarını elleriyle teslim edenler, Reza Zarrab’a da devlet sırlarını parayla sattılar. Casus olduğu belli olan bir adamın, sırf para geliyor diye önüne yattılar. Bunların milleti düşündüğü yok, bunlar sadece ceplerini düşünüyor!

“Hayırsever iş adamı” dedikleri Reza Zarrab’a itiraflarından sonra “casus” diyorlar. Yakında “Zarrab bizi kandırdı” demeye başlarlar. Bir ülkeyi yönetiyorsan, başbakansan, cumhurbaşkanıysan akıllı olacaksın, kandırılmayacaksın. Yönetmeye aklın yoksa o koltukta durmayacaksın!”

Kılıçdaroğlu tarafından Erdoğan’a yöneltilen sözler ise şöyle:

“Sevgili Erdoğan, bunu sana milletim adına soruyorum: Eniştenin Man Adası’nda şirketi var mı? İş adamlarının yurt dışına çıkmasını engelleyeceğine, milyon dolarları yurt dışına çıkarmak için, akrabalarının vergi cennetlerinde kurdukları şirketleri, çık milletin önünde açıkla!

Man Adası’nda şirket kuranlar, yoksulluktan, açlıktan bebeği ölmüş bir anneyi, eve ekmek götüremeyen bir babanın yaşadıklarını anlayamaz. Siz Türkiye’yi değil, önce kendinizi sonra akrabalarınızı zenginleştirdiniz!”

ABD’de devam eden ve Zarrab’ın tanık olduğu davaya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Lideri, Yakında ‘Zarrab bizi kandırdı’ demeye başlarlar. Bir ülkeyi yönetiyorsan, başbakansan, cumhurbaşkanıysan akıllı olacaksın, kandırılmayacaksın. Yönetmeye aklın yoksa o koltukta durmayacaksın!” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica