Siyaset

Yalçın Arslan: “Emek Olmadan Hiçbir Şey Yetişmez”

Arslan, "Üreten Türkiye değil, Tüketen Türkiye ekonomik tercih olmuştur. Başta, işçi-köylü olmak üzere tüm emekçiler yoksulluğa ve sefalete itilmişlerdir. İşçi Önderleri ve emekten yana birçok vatansever de hapislere atılmış; işkenceler görmüş ve bazıları da yaşamlarını yitirmişlerdir"

Yalçın Arslan: “Emek Olmadan Hiçbir Şey Yetişmez” … Arslan, “Üreten Türkiye değil, Tüketen Türkiye ekonomik tercih olmuştur. Başta, işçi-köylü olmak üzere tüm emekçiler yoksulluğa ve sefalete itilmişlerdir” dedi. detaylar haberimizde…

Yalçın Arslan: “Emek Olmadan Hiçbir Şey Yetişmez”

Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanı Yalçın Arslan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün önemini betimleyen bir kutlama mesajı yayınladı.

Arslan yayınlamış olduğu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Her yıl 1 Mayıslarda, alınterinin, en yüce değer emeğin, emektarın, dayanışma ve yardımlaşma gününü kutluyoruz.

Bazıları şunu iyi algılamalıdır: Emek sermayeye öncüldür. Ondan bağımsızdır. Emek sermayeden daha büyük önem arzeder.

Tıpkı, Sofokles’in söylediği şu anlatım gibi; “Emek olmadan hiçbir şey yetişmez.”

O nedenle sermaye, emeğin meyvesidir.

Ama, 12 Eylül Faşist Rejimi ile birlikte, emperyal sistemin dayattığı neo liberal politikaların baş tacı edilmesi sonucunda en büyük darbe; ülkemizin Cumhuriyet ile birlikte oluşturduğu ekonomik birikimlere, değerlere, emeklere vurulmuştur. Üreten Türkiye değil, Tüketen Türkiye ekonomik tercih olmuştur. Başta, işçi-köylü olmak üzere tüm emekçiler yoksulluğa ve sefalete itilmişlerdir. İşçi Önderleri ve emekten yana birçok vatansever de hapislere atılmış; işkenceler görmüş ve bazıları da yaşamlarını yitirmişlerdir.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk döneminde temelleri atılan, kurulan ve işletmeye açılan Kamu İktisadi Kuruluşları (KİT) başta olmak üzere 1980 yılına dek üretime alınmış tüm devlet işletmelerinin neredeyse tamamı ya özelleştirilmiş ya da kapatılmışlardır.

Ve, bugün süregelen sıkıntı, işte o günlerin emperyal ekonomik programlarına teslim olmanın sonucudur.

Vatan Partisi olarak bugün diyoruz ki; tek çare “Üreten Türkiye”yi yeniden kurmaktır!

Bunun içinde tek çözüm; emeği en yüce değer olarak tekrar önümüze koymak, emek-yoğun ve kamusal ağırlıklı ekonomik programlar uygulamaktır.

Tam Bağımsız Türkiye’nin yolu; “Üretim Devrimi”dir.

Vatan Partisi programı ve kadrolarıyla; “Birleşen Türkiye” ve “Üreten Türkiye”yi kurmaya taliptir!

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica