İGF

Yalovalı kadınlardan İzmit’in üreten kadınlarına ziyaret

Yalovalı kadınlar, Kocaeli’nin İzmit ilçesinde Çınar Kadın Kooperatifi ve Belediye Dikimevi Atölyesi’ni ziyaret etti.

KOCAELİ (İGFA) –  Kocaeli İzmit’te Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in ‘üreten kent’ olması yolunda attığı adımla hayata geçen Dikimevi, hem İzmitli kadınların bütçelerine katkı sağlıyor, hem de üretime destek veriyor. Bu kapsamda Yalovalı kadınlar, İzmit’teki Çınar Kadın Kooperatifi ile Belediye Dikimevi Atölyesi’ni ziyaret etti.

Yalova Altın Belde Kadın Girişim Kooperatif Başkanı ve üyeleri İzmit’teki ilk ziyaretlerini Belediye Başkan Yardımcısı Av. Sibel Solakoğlu’na yaptı. Çalışmalar hakkında bilgi alışverişi yapan konuklar daha sonra İzmit Çınar Kadın Kooperatifi ve Belediye Dikimevi Atölyesi’ne giderek incelemelerde bulundu.

Yalova Altın Belde Kadın Girişim Kooperatifi Başkanı Yasemin Fazlacı, kooperatif üyeleri; Canan Neşeli, Fatma Ekim, Hacer Güven, Sebahat Tunalı ve Vasfiye Tülay Yüksel ile birlikte İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Av. Sibel Solakoğlu’nu ziyaret ederek, İzmit Çınar Kadın Kooperatifi ve Belediye Dikimevi Atölyesi’ndeki çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Hatırlanacağı gibi salgın sürecinde ciddi çalışmalara imza atan İzmit Çınar Kadın Kooperatifi ve Belediye Dikimevi Atölyesi’nin gönüllü kadınları, başta sağlık çalışanları olmak üzere vatandaşların maske ihtiyacını karşılamıştı. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica