Genel

Yandaş Sabah ve Takvim gazetesine Dündar dan tokat gibi yanıt

Yandaş Sabah ve Takvim gazetesine Dündar dan tokat gibi yanıt Gökmen Ulu’nun 174 günlük esareti dün sona ererken hükümet yanlısı Takvim ve Sabah Gazetesi’nde duayen gazeteci Uğur Dündar hakkında bir soruşturma başlatıldığı iddia edildi. Uğur Dündar, HALK TV canlı yayınında isyan etti. HSK’ya seslenen Dündar, “Pes, pes diyorum” dedi. Yandaş Sabah ve Takvim gazetesine Dündar dan tokat gibi yanıt detaylar haberimizde…

Yandaş Sabah ve Takvim gazetesine Dündar dan tokat gibi yanıt

Hükümet yanlısı gazetelerde bugün duayen gazeteci Uğur Dündar hakkında soruşturma açıldığı yönünde bir haber yer aldı. Soruşturma haberi, Halk TV’de Gökmen Ulu ve avukat Celal Ülgen’in konuk olduğu Gündem Özel programında gündeme geldi.

Şike ve kumpas davalarındaki haberleriyle tanınan Sabah Gazetesi’nde Nazif Kahraman’ın iddiasına göre, haberde “Uğur Dündar’ın Sözcü Gazetesi’nde yayınlanan ve ABD Savcılığı’nca FETÖ mensuplarının teşvikiyle yürüttüğü soruşturmaya ilişkin bazı yazıları hakkında tespit tutanağı düzenlenerek soruşturma dosyasına delil olarak konduğu kaydedildi” deniliyor.

Celal Ülgen: Bu İsim Şike Davasının da Tanığı

Avukat Celal Ülgen, “Dün sevinçle ayrıldık adliyeden. Ama bu sabah Takvim ve Sabah’ta bir haber çıkmış. Sizinle ilgili (Uğur Dündar’a hitaben) soruşturma açıldığı yönünde haber çıkmış. Sabah’tan Nazif Kahraman yapmış. Bu isim Şike Davası’nda tanıklardan biriydi. Zarrab davasıyla ilgili yazı yazmışsınız. Sizin yazınızdan Nazlı Ilıcak alıntı yapmış. Nasıl alıntı yapar? Soruşturma açıldığı yazılmış.

Uğur Dündar: Pes.. Pes…

Uğur Dündar soruşturmaya ilişkin “Pes, pes diyorum…” diyerek duygularını dile getirdi.

Dündar şöyle devam etti:

“Yarım asırdır yolsuzluk haberi yaparım. Reza ile ilgili haber yaptı diye suçlanmak sağlıklı bir insanın aklına gelebilecek durum değil. Twitter’i kullanıyorum. Kimin ne amaçla kullanacağını nerden bilebilirim. Ben de çifte standart yok. Ben yazarım, belgeye dayalı yazarım. FETÖ beni linç etmiş. İftiralar atmış. Ölüm listelerine girmişim. FETÖ ekmeğimle oynamış. Her gün hapse girecek gazeteciler listesine girmişim. Yazıktır. HSK’ya sesleniyorum. Böyle bir şey varsa; tüm dünyayı Türkiye’yi böyle göstermeye, kriptoların yaranacağız diye bunu yapması kabul edilemez.”

Celal Ülgen: Bu Muhabirin Bylock’çularla Görüşmesi Çıktı

Celal Ülgen daha sonra şu bilgileri verdi:

“Sizin hakkınızda soruşturma açılmışsa bunu ilk sizin ve bizim öğrenmemiz lazım. Demek ki bu muhabir ile soruşturma savcısı arasında organik ilişki vardır. Bunu ortaya çıkartacağız.

İsmini bir daha söylemeyeceğim ama Nazif Kahraman, “şunlar Bylock’çular diye” sayısız haber yaptı. Ancak iki soruşturmada iki Bylockçu ile bu muhabirin görüşmesi ortaya çıktı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica