Siyaset

Yaptığı açıklamalar son derece değerli ve son derece önemli

Yaptığı açıklamalar son derece değerli ve son derece önemli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün açıklamalarına ilişkin, “Yaptığı açıklamalar son derece değerli, son derece önemli.” dedi. Yaptığı açıklamalar son derece değerli ve son derece önemli detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Yaptığı açıklamalar son derece değerli ve son derece önemli

“Geniş bir mutabakat olsaydı belli ilkeler çerçevesinde cumhurbaşkanı adayı olabilecekti”

Kayseri’de partisinin il başkanlarıyla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, toplantının ardından basın mensuplarının 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün açıklamalarına ilişkin sorusu üzerine, “Sayın Gül, geniş bir mutabakat olsaydı belli ilkeler çerçevesinde cumhurbaşkanı adayı olabileceğini söyledi. Yaptığı açıklamalar son derece değerli, son derece önemli” diye konuştu.

“Türkiye’de bugün için olmayan ama olmasını arzu ettiğimiz değerlere vurgu yapıyor”

Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeye hizmet etmiş, Cumhurbaşkanlığı yapmış birisinin kuvvetler ayrılığı ilkesine vurgu yapması, liyakata vurgu yapması, adalete vurgu yapması, şeffaflığa vurgu yapması son derece önemli. Türkiye’de bugün için olmayan ama olmasını arzu ettiğimiz değerlere vurgu yapıyor. O açıdan çok değerli ve önemli” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica