Ekonomi

Yaşar Kardaş: “Bu çirkin oyunun adı darbedir”

Yaşar Kardaş: “Bu çirkin oyunun adı darbedir” … Kardaş, “Belsa’nın geçmişten gelen tüm borçlarını sıfırlamış, COVİD-19 nedeniyle kat maliklerine borçlandırma yapılmamış ve dolayısıyla tahsil edilmemiş ve iş merkezimizin AVM Statüsünden çıkarılması için gerekli resmi kurum ve kuruluşlar ile görüşmeler yapılmıştır” dedi. detaylar haberimizde…

Yaşar Kardaş: “Bu çirkin oyunun adı darbedir”

İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Yaşar Kardaş tarafından yapılan basın açıklaması:

İzmit Belediyesi Meclis üyesi olarak 2019 dan itibaren Belsa Yönetiminde görev yapmış ve son 8 ay boyunca da Belsa Yönetimi başkanlığı görevini icra etmiştim. Bu süre zarfı içerisinde tarafsız olarak ve hakkaniyet ölçüleri içerisinde görevde bulunurken, esnaflar arasında da hakem heyeti bilinciyle tüm esnaflarımızla kol kola çalışmıştık.

1 MİLYONLUK BORÇ TEMİZLENMİŞ, AVM STATÜSÜNDEN KURTULMUŞTU

Belsa yönetimi olarak arkadaşlarımızla hep birlikte görev yaptığımız süreç içerisinde; Belsa’nın geçmişten gelen tüm borçlarını sıfırlamış, COVİD-19 nedeniyle kat maliklerine borçlandırma yapılmamış ve dolayısıyla tahsil edilmemiş ve iş merkezimizin AVM Statüsünden çıkarılması için gerekli resmi kurum ve kuruluşlar ile görüşmeler yapılmıştır. Bu görüşmeler sonucunda 2020 yılı Temmuz ayı içerisinde iş merkezi statüsüne geçilmiş ve mevcut bulunan girişlerde özellikle esnaf ve vatandaşları rahatsız eden turnike ve X-Ray cihazları ve cam bariyerlerin kaldırılmış ve güvenlik personelinin devriye atarak asayiş sağlanmıştır.

BELSA’YA RESMEN ÇÖKTÜLER

Tüm bu olumlu gelişmeler ışığında Belsa Plaza İş Merkezi Yönetimi Kat Malikleri Olağan Genel Kongresi’nde yaşananlar, aynı kongre günü dediğim gibi bir darbedir. Belsa Plaza B Bloğun bazı kişilere yok pahasına satışının bir sonraki aşaması Belsa Plaza İş Merkezi kongresi darbesidir. Geçtiğimiz aylarda Belsa Plaza B Blok ihalesini yok pahasına satın alan ekip, çok iyi bir şekilde örgütlenmiş ve sonuç olarak Belsa’ya komple çökmüştür!

BU ÇİRKİN OYUNUN İSMİ DARBEDİR

Belsa B Bloğun satışından sonra, B Bloğun 176 olan oyu 30 30 bölünmüş ve bu kişiler kongreye temsilcilerini göndermişlerdir. Ancak çok iyi bilmekteyiz ki; kongreye gönderilen temsilciler kesinlikle esnaf ve mal sahibi değildir, Belsa ile yakından uzaktan ilgisi yoktur. Sırf İzmit Belediyesini Belsa’dan ekarte etmek adına yapılan bu çirkin oyun elbette darbedir.

BUNDAN SONRA BELSA’NIN GELECEĞİNE BELSALI OLMAYANLAR KARAR VERECEK

Böyle bir düzensizliğin, komplonun, çirkin oyunun içerisinde olmamak adına o gün ismine kongre bile denmesine lüzum görmediğim oylamayı terk ettim. Bu olayın ardından Belsa esnaflarının bundan sonraki süreçte neyle karşı karşıya kalacaklarını bilemeyiz. 1 Milyon Liralık borcunu temizlediğimiz, pek çok mağduriyetini giderdiğimiz Belsa Plaza İş Merkezi’nin geleceğine Belsalı olmayan kişiler tayin edecektir.

İzmit Belediyesi olarak tüm süreci takip edeceğimizin de bilinmesini ister ve herhangi bir esnafımızın mağduriyet yaşamaması için de elimizden geleni yapacağımızın bilinmesini isteriz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica