Siyaset

Yaşar Kardaş: “Yoldaş kardeşim Dereyi görmeden paçaları sıvamış”

Yaşar Kardaş: “Yoldaş kardeşim Dereyi görmeden paçaları sıvamış” … Kardaş, “Şimdi bazı açıklamalarla gündeme gelen Vedat Yoldaş, o gün nasıl Nevzat Doğan’a güzellemeler yaptıysa şimdi de aynısını Tahir Büyükakın’a yapıyor” dedi. detaylar haberimizde…

Yaşar Kardaş: “Yoldaş kardeşim Dereyi görmeden paçaları sıvamış”

İzmit Belediyesi Koordinatörü ve meclis üyesi Yaşar Kardaş, AK Parti’li meclis üyesi ve mahallelisi Vedat Yoldaş’ın Cedit Mahallesi projesi ile ilgili açıklamalarına; “Dereyi görmeden paçaları sıvamış” yanıtını verdi. İzmit Belediyesi Koordinatörü ve meclis üyesi Yaşar Kardaş, AK Parti’li meclis üyesi ve aynı zamanda mahallelisi olan Vedat Yoldaş’ın Cedit Mahallesi projesi ile ilgili açıklamalarına cevap verdi. Yoldaş’ın algı operasyonu yaptığını belirten Yaşar Kardaş, “Ak Parti Meclis Üyesi Vedat Yoldaş’ın Cedit Mahallesi üzerinden yine bir algı operasyonu yürüttüğüne şahit olduk. Sanki İzmit Belediyesi, Cedit Mahallesi kentsel dönüşümünün karşısındaymış gibi bir imaj yaratmaya çalışan Vedat Yoldaş gerçekleri göremiyor.

“OLDU BİTTİYE GETİRMEK İSTİYORLAR”

Biz Ceditli vatandaşlar olarak zamanında, Sayın Nevzat Doğan’ın hayata geçirmeyi planladığı projenin yanlış olduğunu söylemiş ve bunun peşini bırakmayarak konuyu mahkemelere taşımıştık. O dönemde bu proje vatandaşa sorulmadan hazırlanmış ve oldubittiye getirilmek istenmişti. Biz aslında kentsel dönüşümün değil, projenin oldubittiye getirilerek vatandaşın mağdur edilmesine karşıydık. Şimdi bazı açıklamalarla gündeme gelen Vedat Yoldaş, o gün nasıl Nevzat Doğan’a güzellemeler yaptıysa şimdi de aynısını Tahir Büyükakın’a yapıyor” diye konuştu.

“VATANDAŞLAR HİÇE SAYILIYOR”

Yapılması planlanan projede Ceditli vatandaşların hiçe sayıldığını kaydeden Kardaş, “Vatandaşların düşüncelerinin ve taleplerinin hiçe sayıldığı projeyi inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, projenin hatalı olduğunu ve düzeltilmesi gerektiğini beyan etmişti. Bakanlığın el attığı projede yeniden değişikliklere gidildi ancak Cedit Mahallesi sakinlerine daha önce olduğu gibi yine hiçbir şey sorulmadı. Yapılan bu değişikliğin ileride neler getirip götüreceğini bilemiyoruz. Biz Ceditli hak sahiplerine dün Nevzat Doğan nasıl bir dayatma uyguladıysa, bugün de aynısını Tahir Büyükakın yapıyor” ifadelerini kullandı.

“DOĞAN’A İMZA VERMEDİ BÜYÜKAKIN’A VERDİ Mİ?”

Vedat Yoldaş’ın siyaset yaptığını ancak böyle önemli bir konunun siyasete alet olmaması gerektiğinin altını çizen Kardaş, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de bu projeyi yapamamış ve bakanlık üzerinden yapılacağını açıklamıştır. Karar verdikleri ve bazı değişikliklere gittikleri bu önemli projenin siyasete alet edilmemesi gerekiyor. Bunu dün Vedat Yoldaş ile konuşmuştuk, bugün de aynı yerdeyiz. Cedit’in siyasete alet edilmemesi için biz üstümüze düşeni yapıyoruz, aynı şeyi Vedat Yoldaş’tan bekliyoruz. Şimdi AK Parti Melis Üyesi Vedat Yoldaş’a soruyorum; dün Nevzat Doğan’ın projesine bir Ceditli olarak imza atmamıştın. Bugün Tahir Büyükakın’ın projesine imza attın mı?” dedi.

“BELEDİYEMİZ FEDAKARLIK YAPTI”

Vatandaşın projeden en iyi şekilde faydalanabilmesi adına İzmit Belediyesi’nin büyük fedakarlık yaptığını belirten Yaşar Kardaş, “Projenin derinine inildiğinde İzmit Belediyesi, Cedit Mahallesi kentsel dönüşüm projesinin bakanlığa devri ile ilgili attığı adımlarla zaten Cedit halkının önünü açmıştır. İzmit Belediyesi, Cedit Mahallesi’nde kendisine ait yaklaşık 10 Milyon TL değerindeki araziyi projenin hayata geçirilebilmesi ve vatandaşın lehine kullanılması adına Kocaeli büyükşehir Belediyesi’ne devrediyor.

“SÖYLEDİKLERİNİN BİR HÜKMÜ YOK”

Ancak bilinmelidir ki; yeni projeye halkın takdiri eklenmediği ve beğenisi kazanılmadığı durumda sessiz kalmamızı kimse beklememelidir. Cedit ile ilgili durum bu iken, daha henüz ortada vatandaşa sorulan bir proje olmadığı halde Vedat Yoldaş yine dereyi görmeden paçaları sıvamıştır. Keşke Vedat Yoldaş, algı yapmaya çalışan bir AK Parti Meclis Üyesi gibi değil de Cedit’te yaşayan bir Ceditli gibi konuşsaydı. O zaman bu söylediklerinin bir hükmü olurdu” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica