Kültür-Sanat-Tarih

Yavuz: “1 Mayıs gününün taşıdığı anlamın büyüklüğü tartışılmaz”

Yavuz: “1 Mayıs gününün taşıdığı anlamın büyüklüğü tartışılmaz” … Yavuz, “Bizler, millet olarak, işçinin, emekçinin hakkını, alın teri kurumadan vermenin hassasiyetine haiz bir kültürün mensuplarıyız” dedi. detaylar haberimizde…

Yavuz: “1 Mayıs gününün taşıdığı anlamın büyüklüğü tartışılmaz”

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı:

“Büyük ve güçlü Türkiye hedefi doğrultusunda, ülkemizin gelişme ve kalkınma hamlelerine alın terleriyle büyük katkı sağlayan, özveriyle çalışan, üreten tüm işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü yürekten kutluyorum.

En kutsal kazanç; alın teri ile kazanılan, helal kazançtır. Bizler, millet olarak, işçinin, emekçinin hakkını, alın teri kurumadan vermenin hassasiyetine haiz bir kültürün mensuplarıyız. 1 Mayıs gününün taşıdığı anlamın bu kültürün gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir fonksiyon icra edebileceği kuşkusuzdur.

Ülkemizin bugün elde ettiği ekonomik gücün gerçek sahibi bunda emeği ve alın teri olanlardır. Her geçen gün daha da gelişen ve güçlenen Ülkemizin gelişmesinde bu güce ihtiyacımız vardır. Emek ve alın teri değerlidir.

Çalışanlarımızın, üretimden gelen güçlerini kullanarak haklarını ararken, tüm toplumun desteğini almaya, birlik ve beraberlik içinde sürdürülecek çalışmalara öncülük etmeye de özen göstereceklerine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu, bereketli bir ömür diliyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica