Genel

Yersiz ithamları ve üslubu kamuoyunun takdirine bırakıyorum

Yersiz ithamları ve üslubu kamuoyunun takdirine bırakıyorum Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarına cevap verdi. Başbuğ sözleri ile ilgili Erdoğan’ın tam olarak bilgilendirilmediğini düşündüğünü söyledi. Yersiz ithamları ve üslubu kamuoyunun takdirine bırakıyorum detaylar haberimizde…

Yersiz ithamları ve üslubu kamuoyunun takdirine bırakıyorum

“Sayın İlker Başbuğ’a sormak lazımdır. Afrin’i siyasete malzeme edenler kimdir ya da kimlerdir”

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un, “Afrin harekatı siyasete alet edilmesin” sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli tepki gösterdi. Erdoğan partisinin grup toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Başbuğ’a yönelik, “tasvip etmemiz mümkün değil, yazıklar olsun, gereken cevabı alacak” demişti. Devlet Bahçeli ise “Sayın İlker Başbuğ’a sormak lazımdır. Afrin’i siyasete malzeme edenler kimdir ya da kimlerdir” demişti. İlker Başbuğ iki liderin sert tepkisine kendisine ait internet sitesinden yanıt verdi. Başbuğ, “bugüne kadar yaptığım bütün konuşma ve değerlendirmelerde hiçbir zaman ne kişileri ne de siyasi partileri hedef alan bir sözüm olmamıştır. Sayın Cumhurbaşkanı’nın da konuşma içeriğimle ilgili olarak tam ve doğru bilgilendirilmediğini düşündüğümü belirtmek isterim” dedi.

Başbuğ’un kendisine ait internet sitesinden yaptığı açıklama şu şekilde:

“Ne kişileri ne de siyasi partileri hedef alan bir sözüm olmamıştır”

“50 yıl hizmet ettiğim Türk Ordusunun bir mensubu olarak almış olduğum eğitim ve devlet adamlığı kişiliğinin gereği olarak bugüne kadar yaptığım bütün konuşma ve değerlendirmelerde hiçbir zaman ne kişileri ne de siyasi partileri hedef alan bir sözüm olmamıştır. Ancak, Sayın Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında yaptığı konuşmada şahsımı hedef alan maksatlı ve yersiz ithamları karşısında bir açıklama yapma gereği hasıl olmuştur”

“Yersiz ithamları ve üslubu kamuoyunun takdirine bırakıyorum”

“07 Şubat 2018 tarihinde şahsıma yöneltilen bir soru üzerine ‘Afrin’de Mehmetçik çatışıyor, askerimiz çatışıyor, şehit oluyor. Asker çatışırken, şehit olurken siyasidir falan gibi söylemlerin tartışılma zamanları değil’ şeklinde bir yanıtım olmuştur. Zeytin Dalı Harekâtına ilişkin görüşlerim, düşüncelerim ve desteğim ortada iken, şahsıma yöneltilen değerlendirmeleri, yersiz ithamları ve üslubu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Siyaset, elbette ülkenin güvenlik konularını, beka sorunlarını konuşmalı, değerlendirmelidir. Bunun aksi düşünülemez. Önemli olan, bir harekâtın ortasında ülkenin bütün unsurlarıyla bir bütünlük göstermesidir. Benim de her zaman altını çizmek istediğim husus budur”

“Tam ve doğru bilgilendirilmediğini düşündüğümü belirtmek isterim”

“Sayın Cumhurbaşkanı’nın da konuşma içeriğimle ilgili olarak tam ve doğru bilgilendirilmediğini düşündüğümü belirtmek isterim. Ancak, beyanlarında geçen ‘gerekli cevabı alacak’ şeklindeki ifade ile bugüne kadar uğradığımız haksızlıklara yeni bir haksızlığın daha ilave edilebileceğinin kastedildiğini değerlendirmek istemiyorum”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica