İGF

Yeşim Grup’tan sürdürülebilir ‘farkındalık’

BURSA (İGFA) – Farkındalığı arttırmak ve çevre bilincini geliştirmek adına eylül ayını “Sürdürülebilirlik Ayı” olarak belirleyen Yeşim; çevre, sosyal sorumluluk ve iş sağlığı güvenliği alanında çok sayıda proje ve etkinliğe imza attı.

Bu özel ay kapsamında gerçekleştirilen bir diğer önemli etkinlik de Doğa Kulübü’nün Gölyazı’da gerçekleştirdiği temizlik etkinliği oldu. Yeşim Çevre Haftası kapsamında Yeşim Kreşi’nde farkındalık adına çocuklara da eğitim verildi ve kreş öğrencilerine Limak Enerji tarafından boyama kitabı ile boyama kalemleri hediye edildi.

Haftaya damgasını vuran bir diğer etkinlik ise yemekhanede atık kutularının kullanımıyla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen tiyatral gösteri oldu. Gösteri sırasında iki tiyatrocu eğlenceli bir kurgu eşliğinde çalışanlara atıkların kaynağında ayrıştılmasıyla ilgili bilinç oluşturdu.

Ayrıca ay içerisinde hayata geçirilen bir diğer etkinlik de Vodafone’la birlikte firma bünyesinde gerçekleştirilen “Bu Atıklar Kod Yazıyor!” projesi oldu. Proje kapsamında Yeşimli çalışanlar evlerinden ve çalışma alanlarından e-atıklar getirerek firma içinde yer alan toplama kutularına bıraktı. Toplanan e-atıklar, lisanslı geri dönüşüm kuruluşu tarafından geri dönüştürülecek. Bu sayede e-atıkların çevresel etkisi azaltılırken, elde edilen ekonomik gelirle ihtiyacı olan okullarda çocuklara kodlama sınıfları açılması hedefleniyor.

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica