Genel

Yıldız Savaşları 9 çekimleri bu yaz başlıyor

Yıldız Savaşları 9 çekimleri bu yaz başlıyor Yönetmenlik koltuğuna J.J. Abrams’ın oturacağı ve 1977’de başlayan Skywalker efsanesinin son filmi niteliğindeki Star Wars: Episode 9 (Yıldız Savaşları: Bölüm 9)’un çekimleri yaz aylarında başlayacak. Yıldız Savaşları 9 çekimleri bu yaz başlıyor detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Yıldız Savaşları 9 çekimleri bu yaz başlıyor

“Haberi doğrulayan J.J. Abrams, Chris Terrio ve Derek Connolly ile birlikte senaryoyu da üstleniyor”

D23 Expo Japonya etkinliğinde haberi doğrulayan J.J. Abrams, Chris Terrio ve Derek Connolly ile birlikte senaryoyu da üstleniyor. Henüz resmi adını almayan filmin geçici olarak ‘Black Diamond’ (Kara Elmas) olarak anıldığı, bunun da serideki ünlü Mustafar gezegeninde yer alan Darth Vader kalesine bir atıf olabileceği söyleniyor.

“Filmde görsel efekt uzmanı Roger Guyett, kostüm tasarımcısı Michael Kaplan ve yaratıkların dizaynından sorumlu Neal Scanian görev alıyor”

Prodüksiyon öncesi süreci devam eden filmde görsel efekt uzmanı Roger Guyett, kostüm tasarımcısı Michael Kaplan ve yaratıkların dizaynından sorumlu Neal Scanian görev alıyor. Serinin ilk filmlerinden itibaren efsanevileşen müziklerine imza atan ünlü besteci John Williams, Episode 9’da da orkestranın başında yer alacak.

“İlk kez 2015 yapımı The Force Awakens’ta Rey karakterine hayat veren Daisy Ridley ve aktör John Boyega, dokuzuncu filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor”

İskoçya’nın Argyll bölgesinde Haziran ayında başlaması planlanan çekimlerin Aralık ayına kadar sürmesi bekleniyor. İlk kez 2015 yapımı The Force Awakens’ta Rey karakterine hayat veren Daisy Ridley ve aktör John Boyega, dokuzuncu filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

“Star Wars: Episode 9 filmi 20 Aralık 2019’da gösterime girecek”

41 yıllık hikayeye adeta bir final olarak görüldüğü için Walt Disney ve Lucasfilm tarafından büyük önem verilen Star Wars: Episode 9 filmi 20 Aralık 2019’da gösterime girecek.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica