Genel

Yılmaz Büyükerşen’e saldıran Mafyatik çetenin cezası belli oldu

Yılmaz Büyükerşen’e saldıran Mafyatik Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e saldırı girişimi ile ilgili açılan davada karar açıklandı. Yılmaz Büyükerşen’e saldıran Mafyatik detaylar haberimizde…

Yılmaz Büyükerşen’e saldıran Mafyatik …

Eskişehir 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında taraf avukatları katıldı. Mahkeme heyeti, yaşanan olay ile alakalı yargılanan emekli polis memuru Mahfuz Banlı ve Yunus Emre Aksoy’un beraatine, Yunus Emre Mehmetoğlu’nun ise 3 yıl hapis ile cezalandırılmasına karar verdi.

Avukata göre mafyatik işlerin başı maddi ve manevi kayba uğramış…

Mafyatik işlerin başı olan Mahfuz Banlı’nın avukatı Cem Duman; “Müvekkilim Mahfuz Banlı kasıtlı olarak içerisine çekilmek istenen bir komplodan 4 ayını tutuklu olarak geçirdi; ve 15 aylık yargılama süreci sonucunda beraat ederek bugün itibariyle tüm suçlamalardan aklandı. En başından beri iddia ettiğimiz tüm hususlar yargı mercii tarafından tescillenmiş olup; bugünden itibaren müvekkilimin 15 aydır yaşadığı maddi ve manevi kayıplar için tazminat hukuku çerçevesindeki tüm haklarımızı kullanacağımızı; kazanacağımız tazminat miktarının tamamını da Eskişehir halkı ile paylaşacağımızı tüm kamuoyuna müvekkilim adına bildirmek isterim” ifadelerini kullandı.

Olayın geçmişi…

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, geçen 29 Temmuz’da Eskibağlar Mahallesi Haller Gençlik Merkezi’nin karşısında bulunan Zübeyde Hanım Caddesi’nde gezerken, kafe işletmecilerinin yola koyduğu masa ve sandalyelerin yayaların geçişini engellediği gerekçesiyle kaldırılmasını isteyince, tartışma ve arbede çıkmış ve Büyükerşen’e silah çekildiği iddia edilmişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica