Genel

‘Yönetim cahil çoğunluğun eline geçti’ mesajı için görevine son verildi

‘Yönetim cahil çoğunluğun eline geçti’ mesajı için görevine son verildi Opera ve bale genel müdürünü görevinden eden mesaj… Ada, mesajında “Daha öncesinde ülkeyi üst düzey bir azınlık yönetiyordu. A ve K partisiyle yönetim cahil çoğunluğun eline geçti.” ‘Yönetim cahil çoğunluğun eline geçti’ mesajı için görevine son verildi detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

‘Yönetim cahil çoğunluğun eline geçti’ mesajı için görevine son verildi

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Selman Ada‘nın kurumun il müdürlüklerine gönderdiği WhatsApp mesajı nedeniyle açığa alındığı ortaya çıktı. Ada, mesajında “Daha öncesinde ülkeyi üst düzey bir azınlık yönetiyordu. A ve K partisiyle yönetim cahil çoğunluğun eline geçti. Bunlar plaja gitmez. Mayo giymez” dedi.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Selman Ada önceki gün Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından görevinden alındı.

‘Kendi eserlerini en yüksek telif ücreti ile sahneletmek, konaklama giderlerinde kurumu zarara uğratmak’ gibi iddialarla hakkında soruşturma olan Ada’nın açığa alınmasına yol açan olayın, Cumhuriyetin 94’üncü yıldönümü nedeniyle kurumun il müdürlüklerine gönderdiği WhatsApp mesajının olduğu öğrenildi.

Söz konusu mesajda, “A ve K partisiyle yönetim cahil çoğunluğun eline geçti. Bunlar plaja gitmez, mayo giymez! Tiyatro kültürü olmayan, Batı’yı kavrayamamış kasabalılar! 16 yıl kesintisiz tek başına iktidar olarak çok uzun bir zaman, sonuçlarını görüyoruz” dedi. Ada’nın gönderdiği bu mesaj sonrasında bakanlık Ada hakkında soruşturma başlattı.

“Yönetim cahil çoğunluğun eline geçti”

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre, Ada gönderdiği mesajda, “Günaydın. Bugün Cumhuriyetin 94’üncü yıldönümü… İçi boşaltılmış Cumhuriyetin bayramı olmaz. Ancak anma töreni olur. 80 darbesi ortaya Özal’ı ANAP’lı günleri çıkardı. Dünya kapitalizmine hızlı ve altyapısız entegre olduğumuz yıllardı. Arkasından ekonomik kâbuslar yaşandı. Enflasyonist dönem. Akabinde A ve K partisi çoğunluk iktidarı oldu. Daha öncesinde ülkeyi üst düzey bir azınlık yönetiyordu. A ve K partisiyle yönetim cahil çoğunluğun eline geçti. Bunlar plaja gitmez. Mayo giymez. Eşiyle restoranda şarap içmez. Tiyatro kültürü olmayan, Batı’yı kavrayamamış kasabalılarım” dedi.

CHP için de ‘türkübar solcuları’ ithamında bulunan Ada, “16 yıl kesintisiz tek başına iktidar olarak çok uzun bir zaman. Sonuçları görüyoruz. Toplum, bu yapıya karşı çağdaş, ilerici bir alternatif yapı oluşturamadı. CHP de kasabalı kaldı. Kimi köhne MHP’li, kimi Türkübar solcusu. Kimi de Vatan Partili lokal ütopistler. Sanat kurumları büyük yaralar aldı. Konservatuvarlar kurutuldu. Kadrosuzluk esas oldu. Başrol oyuncuları temizlik işçisi ücretinin altına düştü. Zor bir dönem yaşamaktayız. Sabır ve çok çalışma dilerim. Değişim için çok çalışmak yeterlidir. Duruma razı olmak sanatçının duruşu değildir. Durumu toplum yararına değiştirmek sanatın ve sanatçının asli görevidir” diyerek mesajını bitirdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica