İGF

Yozgat için 8 parti ittifak yaptı

Yozgat’ta muhalefete mensup 8 partinin il başkanı, ilin sorunları için DEVA Partisi İl Başkanı İsmail Yılmaz’ın çağrısı üzerine bir araya gelerek, ‘Yozgat ittifakı’nı oluşturdu.

YOZGAT (İGFA) –   Yozgat’ta DEVA Partisi’nin ev sahipliğinde Çamlık Oteli’nde bir araya gelen 8 parti, ilin sorunları ve çözüm önerileri için aynı masa etrafında buluştu. Toplantıya CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar, İYİ parti İl Başkanı Metin Özışık, DEVA Partisi İl Başkanı İsmail Yılmaz, Büyük Birlik Partisi  İl Başkanı Kemal Korkmaz , DP İl Başkanı Hüsamettin Üzümveren , SP İl Başkanı Cemil Işıksoy, YRP İl Başkanı Nihat Kayhan  ve DSP İl Başkanı Nevzat Uçar, her ay sorun tespit çalıştayları düzenleme ve ortak hareket etme kararı aldı.

Toplantıda alınan ortak kararlar ile komisyon oluşumunun planladığını belirten Başkan Yılmaz, Yozgat’ın kalkınmasına ve gelişmesine katkıda bulunmak için yeni bir ittifak modeli oluşturan muhalefete mensuplar partilerin aylık çalıştay toplantıları düzenleyeceklerini söyledi. Yılmaz, Yozgat’a ilişkin belirlenecek sorun ve konuları kamuoyu ile paylaşacaklarını belirterek, toplantının ilkinin BBP İl Başkanı Kemal Korkmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştireceklerini belirterek, “Her ay düzenli olarak basın açıklaması ile duyuracağımız tespitlerimizi kamuoyu ile paylaşacağız” dedi. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica