Genel

YSK illerin çıkaracağı milletvekili sayısını güncelleyerek açıkladı

YSK illerin çıkaracağı milletvekili sayısını güncelleyerek açıkladı Resmi Gazetenin bugünkü sayısındaki karara göre, İstanbul 98, Ankara 36, İzmir 28 vekil çıkaracak. İstanbul, Eskişehir’in çıkaracağı vekil sayısı, Temmuz ayında ilan edilen listeye göre 1 artarken, Bayburt ve Ağrı’nın vekil sayıları 1’er düştü. YSK illerin çıkaracağı milletvekili sayısını güncelleyerek açıkladı detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

YSK illerin çıkaracağı milletvekili sayısını güncelleyerek açıkladı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 24 Haziran’da yapılacak erken seçimler için illerin çıkaracakları milletvekili sayısını 31 Aralık 2017 tarihli nüfus bilgileri ışığında yeniden belirledi.

Temmuz listesine göre İstanbul ve Eskişehir vekil sayıları 1 arttı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısındaki karara göre, İstanbul 98, Ankara 36, İzmir 28 vekil çıkaracak. İstanbul, Eskişehir’in çıkaracağı vekil sayısı, Temmuz ayında ilan edilen listeye göre 1 artarken, Bayburt ve Ağrı’nın vekil sayıları 1’er düştü.

Kamu görevlilerinin istifa etmesi için 5 günü var

YSK’nın 262 sayılı kararıyla, kamu görevlilerinin istifa etmesi gerekenler için son tarih; beş gün sonrası 26 Nisan saat 17.00 olarak belirlendi. YSK kararında; TBMM’nin genel seçimlerin yenilenmesi ve seçimin 24 Haziran’da yapılmasına ilişkin kararın 20 Nisan’daki birleşimde kararlaştırıldığı; ve bu kararın aynı gün mükerrer Resmi Gazete’de yayımlandığı vurgulandı. YSK kararında, kamu görevlilerinden adaylık için istifa edeceklerin ve emeklilik dilekçesi vererek ayrılacak olanların en geç 26 Nisan Perşembe gününe kadar dilekçelerini kurumlarına vermeleri istendi.

İşte İllerin çıkaracağı Milletvekili sayıları:

YSK’nın açıkladığı il il yeni milletvekili sayısı
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica