Bilim-Teknoloji

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı ÖSYM tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. Sonuçlara, “sonuc.osym.gov.tr” adresinden ulaşılabilecek. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı detaylar haberimizde…

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı

ÖSYM 2018 YKS sonuçlarını https://ais.osym.gov.tr/ sitesinden açıkladı. Binlerce kişinin YKS sonuçlarını öğrenmek istemesi nedeniyle ÖSYM’nin sitesi kilitlendi. ÖSYM AİS ekranından TC kimlik numarası ve şifreniz ile üniversite sınav puanınızı ve Türkiye sıralamanızı öğrenebilirsiniz.

Teknik sorunlar yaşanıyor…

Üniversite sınav sonuçları (2018 YKS) açıklandı, ÖSYM kilitlendi. ÖSYM, 2018 YKS sonuçlarını https://ais.osym.gov.tr/ adresinden saat 00.00’de açıkladı. Öğrencilerin yoğun talebi nedeniyle teknik sorunlar yaşanıyor. Sırada üniversite tercihleri var.

Üniversite tercihleri 7-14 Ağustos’ta yapılacak…

Sonuçların açıklanmasının ardından ise adaylar için bir hafta sürecek olan tercih maratonu başlayacak. Üniversite tercihleri 7-14 Ağustos’ta yapılacak. Tercih bildirim işlemi tamamlandıktan sonra tercih süresi içerisinde “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden değişiklik yapılabilecek. 2018-Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı en az 150 olan adaylar, yerleştirmede kullanılacak Y-TYT ve varsa Y-SAY, Y-SÖZ, Y-EA, Y-DİL puanlarını da göz önünde tutarak kılavuzdaki açıklamalara göre tercih bildirimini internetten bireysel olarak yapacak. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için yükseköğretim programlarına yapılacak merkezi yerleştirme işlemine girecek adaylar, 2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundan faydalanarak tercih bildiriminde bulunacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica